Publicat 22 Iul 2019 | Expiră 22 Aug 2019

Buyer Departament Achizitii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare;
  • Experienta in vanzari sau in achizitii de materiale de constructii si finisaje reprezinta un avanataj;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Bune abilitati de lucru cu calculatorul, in special pachetul Office (word, excel, powerpoint)
  • Foarte bune abilitati de lucru in echipa.

Descrierea jobului

Rolul unui buyer este de a gestiona la nivel operational derularea contractelor de achizitii cu furnizorii din categoriile pe care le gestioneaza. Un buyer este, practic, legatura dintre echipele de vanzari si furnizorii de materiale de constructii si finisaje (ceramica, parchet, usi, vopsele, adezivi).

RESPONSABILITATI:

  • Indeplinirea obiectivelor comerciale alocate pe furnizorii gestionati;
  • Monitorizarea pietei si studiul concurentei pe categoriile alocate;
  • Preluarea comenzilor din punctele de lucru / echipele de vanzari si transformarea acestora in comenzi specifice furnizorilor din portofoliul propriu;
  • Transmiterea comenzilor catre furnizori și obținerea termenelor de livrare;
  • identificarea oportunitatilor de tansport a marfurilor de la furnizori catre punctele de lucru;
  • Monitorizarea plaților catre furnizori si a livrarilor conform termenilor agreati;
  • Monitorizeaza stadiul livrarilor și comunica cu punctele de lucru si echipele de vanzari privind eventualele intarzieri in livrarea marfurilor catre clienti;
  • Prelucrarea in sistem a comenzilor;
  • Optimizarea stocurilor in retea;

BENEFICII:

1. Pachet salarial motivant, format din salariul fix, tichete de masa si bonus in functie de indeplinirea obiectivelor;
2. Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive.

Te asteptam sa vii in echipa noastra!

Descrierea companiei

PROFELIS - Solutii complete pentru santiere.

Suntem furnizor de materiale, finisaje, solutii si servicii specializate in domeniul constructiilor.

Avem parteneriate cu cei mai importanti producatori de materiale de constructii, instalatii si finisaje din Romania.

Profelis este puntea de legatura intre producatorii de materiale de constructii si firmele care pun in opera produsele si solutiile complete oferite de acestia.

Prin munca noastra, oferim operativitate si confort partenerilor nostri.

Profelis este reprezentant comercial, tehnic al producatorilor si operator logistic, oferind solutii complete clientilor:

Operativitate in preluare si livrare comenzi Suport tehnic specializat Capacitate mare de transport la orice destinatie din zona de acoperire Pachete si solutii tehnice personalizate pe proiecte cuprinzand o gama completa de produse Parteneriate cu proiectanti si arhitecti

Mai multe detalii gasiti pe www.profelis.ro

In urma furnizarii datelor cu caracter personal, conform legii 677/2001 beneficiati de dreptul de acces, interventie asupra datelor, dreptul de a nu fi supus unei decizii individuale. Totodata aveti dreptul sa va opuneti prelucrarii datelor si sa solicitati stergerea acestora. Prin inregistrarea "curriculum vitae" sunteti de acord ca Profelis SRL, sa prelucreze datele cu caracter personal declarate.

Expirat
Buyer Departament Achizitii  -  PROFELIS C&V

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles