Gratis

Business Sales Representative

Genuine Advertising

Candidatul Ideal

  • fie pasionată de zona de vânzări, de construirea și intretinerea unor relații solide cu clientii, având în vedere faptul că va avea oportunitatea să interacționeze cu companii de top, multe dintre ele lideri internaționali pe domeniile lor (automotive, IT)
  • își propună să facă performanță pe zona lui de responsabilităti, să fie implicată, cu inițiativă, pentru că va avea ocazia să își pună în practică propriile calități
  • comunice și relaționeze ușor cu clienții, să își dezvolte ușor relații profesionale
  • fie bine organizată, dar optimistă și veselă, pentru că ne și distrăm😊
  • locat în Timișoara

Descrierea jobului

Sаrcini:
  • Prospectarea și atragerea de noi clienti
  • Consolidarea relatiior cu clientii existenti, intretinerea acestora, fidelizarea si dezvoltarea afacerii pe acesti clienti
  • Negocieri de pret si de conditii comerciale
  • Urmărirea şi gestionarea derulării proiectelor de la cererea de ofertă, până la livrarea comenzilor
  • Realizarea service-ului post-livrare (preluare feedback client, studiu calitate produs)
  • Realizarea target-ului de vânzări calitativ şi cantitativ
  • Întocmirea rapoartelor periodice şi transmiterea de analize către management
  • Participarea la campanii, evenimente şi sesiuni de traning organizate in domeniul marketing, networking, vânzări
  • Prospectarea pieţei şi a tendinţelor, monitorizarea concurenţei, propunerea de soluţii pentru creşterea vânzărilor

Cerinţe:
  • Studii superioare finalizate
  • Cunoaşterea limbii engleze la nivel conversational
  • Experienţă profesională în vânzări B2B minim 2 ani
  • Cunoştinţe solide MS Office
  • Excelente abilităţi de comunicare, negociere, persuasiune
  • Capacitatea de autoevaluare şi continuă perfecţionare
  • Persoană plăcută, carismatică, diplomată, perseverentă

Ofertă:
  • Salariu motivant, pe măsura implicării si a rezultatelor
  • Training specializat
  • Mediu de lucru plăcut
  • Maşină şi telefon de serviciu

Povestea Genuine Advertising începe în 1998 în Timişoara, atunci când am început să oferim servicii de serigrafie şi semnalistică. Treptat, activitatea noastră s-a dezvoltat, tehnicile de producţie s-au perfecţionat, iar standardele de calitate ating astăzi cote înalte. De la an la an am investit în echipamente noi şi activităţi menite să crească valoarea servciilor prestate.

Astazi, acoperim cu succes, prin game largi si inovatoare de produse, trei mari zone:
SMART FACTORY solutions - semnalistica interioara si exterioara pentru siguranta, pentru optimizare fluxuri, visual management, mobilier industrial etc
PRINTURI, PERSONALIZARI, STANDURI & MOBILIER EXPOZITIONAL
OBIECTE PROMOTIONALE, suntem distribuitorii celor mai mari dealeri de produse promotionale din Europa.
Avem in portofoliu clienti lideri internationali pe domeniile lor, cu care am stabilit relatii de parteneriat solide de-a lungul multor ani si ne extindem permanent spre noi clienti, carora suntem onorati sa le oferim produsele si serviciile noastre.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024