Business developer (Timisoara – Arad)

USE HR Solutions - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

USE HR SOLUTIONS S.R.L. recruteaza pentru clientul sau, importanta companie din FMCG, lider de piata in domeniul sau de activitate, Business developer pentru zona Timisoara - Arad.

Candidatul ideal are:
  • Studii superioare;
  • Experienta in dezvoltare de piata in domeniul FMCG;
  • Excelente aptitudini de operare pe calculator: MS OFFICE;
  • Cunostinte de limba engleza - minimum nivel mediu;
  • Carnet de conducere categoria B;
  • Minim 5 ani intr-un post similar;
  • Indreptat spre inovatie si nou;
  • Capacitatea de analiza si sinteza;
  • Domiciliul in Timisoara.

Descrierea jobului:
  • Prospecteaza si dezvolta portofoliul de clienti existenti si clienti potentiali, cu predilectie pentru clienti noi din zona Timisoara, Arad, Caransebes;
  • Reprezinta compania in activitati de dezvoltare de business menite sa creasca portofoliul de clienti si vizibilitatea companiei;
  • Account management: identifica nevoile si influenteaza deciziile de cumparare (mix potrivit, plasari noi);
  • Raporteaza managementului prin intocmirea de rapoarte zilnice si saptamanale , precum si analize lunare si anuale a vanzarilor;
  • Monitorizeaza competitia prin adunarea informatiilor din piata privitor la preturi, produse, tehnici de merchendising, politici de fidelizare, etc;
  • Coordoneaza procesul de distributie (se asigura ca produsele sunt livrate la timp si conform comenzilor);
  • Gestioneaza si organizeaza activitatea si patrimoniul punctului de lucru.
Te asteptam in echipa noastra!
Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 8 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos