Business Analyst

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești colegul pe care il cautam dacă:
- ai experienta de business;
- ai cunostinte in specificatii complexe si documentarea tehnica a livrabilelor;
- ai experienta de lucru cu baze de date: PostgresSQL, Oracle, MS SQL;
- ai atentie la detalii si oferi calitatea in documentele livrate;
- ai capacitate de organizare, spirit de echipa.

Descrierea jobului

• Analizeaza specificatiile functionale primite, identifica solutiile de implementare optime si impactul asupra solutiei existente;
• Propune si modeleaza arhitectura bazelor de date utilizate ca suport pentru dezvoltarile interne in colaborare cu responsabilul de arhitectura tehnica si aplicativa;
• Dezvolta aplicatii sau functionalitati in aplicatii conform specificatiei primite, documenteaza schimbarile si pregateste livrarea catre beneficiari;
• Respecta politicile si procedurile interne si best practice in domeniu dezvoltarii de aplicatii, analizeaza posibilele vulnerabilitati si propune cele mai bune solutii pentru obtinerea rezultatelor asteptate;
• Propune imbunatatiri pentru a corecta, preveni, optimiza activitatile legate de dezvoltarea aplicatiilor;
• Realizeaza sau participa la realizarea documentatiei obligatorii pentru livrarea in productie ( in special „Release Note”); participa de cate ori este necesar la punerea in productie a dezvoltarilor facute de el impreuna cu administratorul de aplicatie;
• Participa la elaborarea mecanismelor de testare automata si manuala a programelor dezvoltate; este responsabil de testarea tehnica a dezvoltarilor facute si de asigurarea functionarii livrabilului din punct de vedere tehnic;
• Asigura calitatea si securitatea codului sursa elaborat la nivelul serviciului in aplicatiile dezvoltate intern;
• Contribuie activ la analizarea optimizarilor legate de aplicatiile sau functionalitatile dezvoltate si propune solutii si scenarii de crestere a sigurantei in utilizare si de evitare a potentialelor erori;
• Analizeaza nevoile/cerintele actuale si viitoare de tehnologie;
• Ofera cursuri de formare pentru noii utilizatori de sisteme .

Noi credem că viitorul e al celor care se bucură de prezent. Dacă și tu crezi că acțiunile din prezent influențează viitorul, te invităm să iei în considerare o carieră în asigurări de viață.

BRD Asigurări de Viață este parte a Groupe Société Générale și are ca acționari compania franceză de asigurări Sogecap S.A. și BRD-Groupe Societe Generale S.A.

Societe Generale este unul dintre cele mai importante grupuri de servicii financiare europene. Activ în economia reală de peste 150 de ani, cu o poziție solidă în Europa și puternic conectat la întreaga lume, Societe Generale are o echipă de peste 149.000 de oameni care sprijină în fiecare zi un număr de 31 milioane de clienți persoane fizice, companii și investitori instituționali din toată lumea.
Publicat 4 nov. 2021 Reactualizat 2 dec. 2021 Expiră 4 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos