de ani Fără Frică...

Publicat 15 Ian 2007 | Reactualizat 12 Feb 2007 | Expiră 15 Feb 2007

Budget Coordinator/Cost Controller (3 posturi) - diviziile BITDEFENDER, ASCENTA, INTUITEXT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

•studii economice superioare
•experienta pe un post simiar minim 1-2 ani
•bune abilitati organizatorice
•atentie la detalii, meticulozitate
•bune abilitati de analiza a informatiilor

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati ale postului sunt:

•tinerea evidentei contractelor cu clientii
•culegerea datelor privind intocmirea corecta si reala a BVC, CF si BI planificat
•intocmirea situatiilor primare privind alocarea pe centrii de cost si profit a cheltuielilor si veniturilor
•intocmirea situatiilor primare privind situatia facturilor nencasate si transmiterea acestora Dir de divizie si Dir Financiar
•intocmirea situatiilor premergatoare privind analiza executiei BVC si BI
•culegerea datelor privind previziunile de cash_flow pentru perioada imediat urmatoare
•analiza costurilor in cadrul departamentului
•verifica repartizarea corecta a cheltuielilor si veniturilor pe CC si CP

SOFTWIN este o companie cu capital integral românesc a cărei principală activitate o reprezintă dezvoltarea şi furnizarea de soluţii şi servicii complexe din domeniul IT&C. Înfiinţată în 1990, SOFTWIN şi-a diversificat continuu activitatea, adăugând la activitatea de bază de dezvoltare şi implementare de aplicaţii software complexe, noi soluţii şi servicii cum ar fi: ePublishing şi eContent Solutions (1993), antivirus BitDefender (1997), servicii de contact center (2000), helpdesk pentru IT (2001), soluţii SAP (2002). Cu o echipă de peste 700 de angajaţi, SOFTWIN a dezvoltat şi implementat tehnologii de vârf în peste 5000 de proiecte dezvoltate pentru parteneri din întreaga lume.
In prezent, grupul Softwin reuneste patru divizii distincte, fiecare avand structura de management si de raportare adecvata:

BITDEFENDER - Solutii si servicii de securitate a datelor
INTUITEXT - Solutii de suport pentru instruire si knowledge management (eLearning)
ASCENTA - Solutii integrate si consultanta de procese de business
PAXATO - Servicii de administrare a relatiilor cu clientii pentru companii din Europa de Vest

Expirat
Budget Coordinator/Cost Controller (3 posturi) - diviziile BITDEFENDER, ASCENTA, INTUITEXT  -  SOFTWIN

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles