Gratis

BUCATAR

EUROTREND HOTELS GROUP SRL

Candidatul Ideal

Hotel Ramada Cluj angajeaza bucatar cu experienta in domeniu.
Cerinte:
  • diploma de calificare Bucatar sau experienta cel putin 2 ani in bucataria unui restaurant
  • spirit de echipa
  • capacitate de verificare si raportare
  • disponibilitate la program inegal (inclusiv in weekenduri)
  • atentie la detalii, rapiditate in executarea sarcinilor de serviciu

Descrierea jobului

  • Intocmeste necesarul de marfuri si produse specifice pentru Bucatarie, in conformitate cu lista de preparate, precum si necesarul pentru diverse evenimente sub coordonarea sefului bucatar.
  • Efectueaza receptia si raspunde de gestionarea marfurilor si a produselor specifice activitatii de bucatarie
  • Controleaza si raspunde de calitatea materiilor prime si a produselor finite, la primirea lor in gestiune;
  • Participa la intocmirea meniului si a listei de preparate, propune si elaboreaza retetele pentru preparatele din lista
  • Realizeaza serviciile de preparare a mesei, respectind tehnologia profesionala si retetarul
  • Aplica in mod corect normele de igiena si protectia consumatorului.
Program:
  • tura de 12 ore , intr-o saptamana se lucreaza 3 zile, in urmatoarea 4 (alternativ)
  • 2 weekenduri libere pe luna
  • posibilitate de efectuare ore suplimentare/venituri suplimentare din evenimentele de week-end
Beneficii:
  • contract pe perioada nedeterminata
  • training
  • bonuri de masa
  • cresteri salariale periodice in functie de grila de salarizare
  • posibilitatea de completare a veniturilor lunare prin participarea la organizarea evenimentelor private sau corporate gazduite de hotel.

RAMADA Hotel Cluj reprezinta optiunea ideala pe segmentul serviciilor hoteliere de 5 stele superior, atat business, cat si leisure, avand 100 de camere, un intreg etaj Executive cu acces nelimitat la Executive Lounge si Centrul de Evenimente Ramada Cluj Events. Cele 2 restaurante din cadrul hotelului, AVOCADO si La Verona, impreuna cu Centrul Wellness 360° SPA, cu o spectaculoasa vedere panoramica la 360° asupra orasului, sunt numai cateva motive suplimentare pentru a alege RAMADA Hotel Cluj si pentru momentele de relaxare si petrecere a timpului liber.

RAMADA Hotel Cluj este administrat de EuroTrend Grup Imobiliar. In urma asocierii cel mai mare grup hotelier din lume - Wyndham Hotel Group, oaspetii hotelului se bucura de o serie de beneficii suplimentare, inclusiv posibilitatea de a colecta si de a folosi punctele de fidelitate din sistemul Wyndham Rewards.

Wyndham Hotel Group este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii in industria ospitalitatii din lume, atat pentru consumatorii business cat si pentru cei individuali, reunind sub umbrela sa peste 7400 de hoteluri, sub 15 branduri, intinzandu-se in 50 de tari si pe 6 continente. Operand sub promisiunea „leave the rest to us”, Ramada Worldwide ofera sejururi calde și prietenoase, in peste 900 de hoteluri din întreaga lume. In Romania, brandul Ramada mai poate fi regasit in orase precum: Bucuresti, Brasov, Iasi, Oradea, Pitesti si Sibiu.

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024