Bucatar

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-studii medii;
-diploma de calificare in domeniu ;
-vechimea in specialitate: min. 3 ani
- rigurozitate in ceea ce priveste regulile de igiena in alimentatia publica;
- imaginatie culinara, ordonat si disciplinat;
- capabilitatea sa pregateasca produse alimentare reci si calde in conformitate cu meniul restaurantului;
-atitudine orientata catre client politete, abilitati bune de comunicare, persoana energica si amabila;
-atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu colegii;
-disponibilitate de a lucra in ture.

Descrierea jobului

- pregateste mancarurile din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare;
- monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor;
- participa cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare;
- preia comenzile de la clienti si asigura servirea acestora;
- debaraseaza si asigura curatenia bucatariei;
- asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare.
-raspundere pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora;
- pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii;
- respectarea normelor de igiena si securitate a muncii;
- utilizarea resurselor existente, exclusiv in interesul companiei.

Beneficii:
• mediu de lucru stabil, plăcut alături de o echipă profesionistă
• pachet salarial atractiv
• pachet medical clinică privată
• premii de sărbători, premii de fidelitate
• bonusuri de recomandare
• o masă caldă pe zi
• posibilitatea dezvoltării profesionale în domeniul hotelier, în cadrul unui brand internațional
• reduceri considerabile la cazare, mâncare și băutură în cadrul Hilton WorldWide

Hotelul DoubleTree by Hilton Cluj – City Plaza este localizat în centrul orașului Cluj-Napoca, într-o zonă liniștită. Situat în imediata apropiere a Parcului Central, a Primăriei Cluj-Napoca și a centrului istoric, hotelul oferă acces rapid către cele mai importante obiective turistice din oraș. La DoubleTree by Hilton Cluj – City Plaza ne face plăcere să le spunem tuturor oaspeților noștri ”Bine ați venit!”, oferindu-le un fursec de ciocolată cald încă de la check-in. Hotelul nostru pune la dispoziția oaspeților 84 de camere și apartamente, 3 săli de evenimente, 2 restaurante, un bar și o zonă de relaxare panoramică cu piscină, saună, fitness și servicii de masaj.

Publicat 15 nov. 2021 Expiră 15 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos