Gratis

BUCATAR - RESTAURANT BANEASA

FUTURA SERVIZI SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • experienta anterioara relevanta
  • flexibilitate
  • cunostinte de limba engleza

Descrierea jobului

Prepararea diferitelor mâncăruri (aperitive, feluri principale, deserturi);
Să te asiguri că ingredientele sunt proaspete și de calitate;
Să cântărești și să combini ingredientele conform rețetelor;
Să prepari mâncărurile din meniul stabilit de chef sau de managerul localului;
Să coci, să fierbi, frigi sau să prăjești cărnuri și legume;
Să aranjezi mâncarea în farfurii și să respecți porțiile de mâncare;
Să te asiguri că ai tot echipamentul necesar la îndemână;
Să te asiguri că vesela și zona de lucru sunt curate și că sunt respectate regulile de igienă;
Să faci lista pentru aprovizionarea cu alimentele necesare;
Să coordonezi activitatea ajutorului de bucătar;
Să te asiguri că toate ingredientele sunt păstrate și gătite la temperatura potrivită;
Să te asiguri că toate echipamentele funcționează cum trebuie, cuțitele sunt ascuțite, cantitățile de ingrediente sunt suficiente, etc;
Să urmărești etapele de preparare a mâncărurilor;
Să folosești cantitățile potrivite pentru condimentarea și prepararea alimentelor;
Să știi cum să folosești echipamentele și ustensilele pentru gătit;
Să guști mâncarea și să te asiguri că are gustul potrivit;
Să discuți și să stabilești împreună cu chef-ul sau managerul localului meniul.

Futura Servizi SRL este o firma noua pe piata din Romania, in cautarea echipei complete pentru restaurantul BAR ITALIA localizat in centrul comercial din Baneasa.
Scopul este de a oferi un serviciu complet, un restaurant cu specific italian care promoveaza mancare accesibila, de inalta calitate, promovand retete autentice italiene. Dorim sa oferim clientilor nostri o experienta culinara care sa depaseasca asteptarile lor de fiecare data.

Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 29 Mai 2024