Publicat 01 Mar 2019 | Reactualizat 29 Mar 2019 | Expiră 01 Apr 2019

Bucatar/Ajutor Bucatar-Hotel 4* in Delta Dunarii

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Green Village Resort este in cautarea unor persoane pentru postul de Bucatar/Ajutor Bucatar pentru complexul hotelier de 4 stele, amplasat in Sfantu Gheorghe, Delta Dunarii.

Daca sunteti disponibil la relocare in Delta Dunarii, va invitam sa ne cunoastem, trimitand CV-ul dumneavoastra.

Candidatul ideal:

  • Disponibil la relocare in Delta Dunarii;
  • Experienta in domeniu (specialitate): minim 1 an;
  • Cursurile de calificare in domeniu reprezinta un avantaj;
  • Cunoasterea proceselor tehnologice de preparare a alimentelor;
  • Cunoasterea sortimentelor de alimente;
  • Spirit de echipa, implicare, initiativa si rigurozitate;
  • Organizare si multi-tasking;
  • Capabil sa respecte dead-line-uri;
  • Usurinta de a respecta un program de lucru flexibil.

Descrierea jobului

Responsabilitati Bucatar/Ajutor Bucatar:

  • Verifica si raspunde de calitatea si gramajul produselor culinare si de cofetarie;
  • Periodic face pregatire cu intreaga echipa de bucatarie, livrand noi informatii si promovand preparate noi din gastronomia locala si internationala;
  • Stabileste impreuna cu Chef listele meniu necesare tinand seama de specificul nationalitatilor respective;
  • Mentine costurile cu materia prima la un nivel optim;
  • Verifica şi gusta toate preparatele pregatite, facand retuşurile necesare inainte de vanzarea lor;
  • Promoveaza preparate noi din gastronomia locala şi internaţionala;
  • La sfarsitul zilei de lucru, organizeaza curatenia şi ordinea sectiei de care raspunde;

Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Cazare asigurata pe toata durata contractului;
  • 3 mese/zi, inclusiv in zilele libere;
  • Transport decontat.

Pentru informatii privind prelucrarea datelor cu caracter personal, va rugam sa consultati linkul:
​https://www.greenvillage.ro/protectia-datelor/

Green Village Resort este un complex hotelier de 4 stele care se intinde pe o suprafata de 30.000 mp. Este amplasat in Sfantu Gheorghe, Delta Dunarii. Aici are loc in fiecare an, in luna august, festivalul de film Anonimul.

Green Village a fost construit in 2004, are 90 de camere, dintre care 40 de apartamente, 3 restaurante si 3 sali de proiectie, un camping cu 55 de casute si pana la 500 locuri de campare. Este o initiativa 100% romaneasca, care din 2015 apartine Grupului Eurolines, ca primul proiect hotelier in care a ales sa investeasca.

Grupul Eurolines România este alcatuit din 20 societati, are 700 de angajati, detine cea mai mare retea de distributie a produselor turistice din tara, 6 agentii francizate in Germania, o flota de 35 de autocare si aproximativ 1000 de autoturisme.

Expirat
Bucatar/Ajutor Bucatar-Hotel 4* in Delta Dunarii  -  Green Village Resort