BRAND MANAGER SPEEDO, HELLY HANSEN, OMEGA BIKES

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • studii superioare
  • experienta in domeniu sau intr-un domeniu similar
  • excelente abilitati de comunicare si relationare
  • capacitate de analiza si sinteza, influenta si convingere
  • orientare catre client, initiativa, dinamism
  • buna cunoastere a limbii engleze
  • cunostinte bune Excel
  • permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Ce presupune activitatea brand manager-ului:
  • elaborarea si implementarea strategiei de brand / produs
  • analizarea oportunitatilor din piata si identificarea proiectelor de succes pentru portofoliul alocat
  • plasarea precomenzilor de aprovizionare
  • mentinerea si dezvoltarea retelei de distributie
  • negocierea cu partnerii si asistenta oferita acestora in la contruirea precomenzilor
  • intocmirea si recomandarea planului de marketing, stabilind strategia de comunicare eficienta,
  • sustinerea brandului alocat in activitati specifice (promotii, oferte speciale, prezentari de produse, materiale promotionale etc.):
  • managementul stocurilor – evaluare lunara
  • implicarea in stabilirea strategiei si a planului lunar de vanzari pentru produsele din portofoliu
  • analizarea evolutiei portofoliului, recomandari pentru rationalizare

Descrierea companiei

Ce oferim:

Salariu motivant
Sistem de bonusare
Job stabil intr-o companie serioasa
Conditii de lucru excelente
Publicat 8 dec. 2021 Reactualizat 7 ian. 2022 Expiră 7 ian. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos