Gratis

Bioinginer Medical Arcadia - Service si mentenanta

Arcadia Spitale si Centre Medicale

Candidatul Ideal

  • Experiență de peste 2 ani în domeniul bioingineriei medicale;
  • Studii superioare în domeniul bioingineriei sau echivalent;
  • Cunoștințe tehnice solide în domeniul echipamentelor și materialelor medicale;
  • Cunoștințe de utilizare a pachetului Microsoft Office – în special Microsoft Office Excel
  • Limba engleză – nivel avansat;
  • Abilități de prioritizare a sarcinilor și proiectelor;
  • Atitudine deschisă, pozitivă și proactivă;
  • Abilitatea de a lucra în echipă;
  • Simț de răspundere;
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Orientare către dezvoltare continuă.

Descrierea jobului

  • Întocmește și implementează planul de mentenanță, pentru a preveni defecțiunile și menține echipamentele și infrastructura medicală în stare bună de funcționare;
  • Răspunde cu promptitudine la solicitările de tip service și mentenanță – în limita competențelor profesionale;
  • Constată defecţiunile sau abaterile de la regimul de funcţionare normală a aparaturii medicale şi execută reglajele sau, după caz, face demersurile necesare pentru reparaţii cât mai urgente apelând la partenerii externi;
  • Monitorizează și asigură respectarea tuturor reglementărilor și standardelor de siguranță în timpul activităților de mentenanță și reparații;
  • Analizează activitatea operațională cu scopul de a identifica moduri de îmbunătățire a eficienței și eficacității proceselor de mentenanță și reparații;
  • Realizează instruiri și oferă suport tehnic personalului medical pentru utilizarea eficientă și sigură a echipamentelor medicale;
  • Este responsabil de gestionarea documentației specifice activității de mentenață și service echipamente medicale (buletine de verificare, raport de service etc)
  • Gestionează eficient documentația specifică și ține legătura cu instituțiile externe – în funcție de obiectivele avute (CAS, ANMDM, CNCAN, ASF, ASR);
  • Gestionează și urmărește derularea contractelor de service (contracte obligatorii/ la cerere si contracte specifice);
  • Asigurarea conformității cu legislația în vigoare, standardele de calitate și siguranță în domeniul medical;
  • Identifică și implementează cele mai bune practici în domeniul bioingineriei medicale, menținându-ne la vârful tehnologiei și al inovației.

Arcadia Spitale și Centre Medicale este cea mai mare rețea medicală multidisciplinară privată din zona de Nord-Est, fondată pe o structură complexă, în continuă dezvoltare.

Echipa medicală de elită, tehnologia de ultimă generație, mediul confortabil și dotările premium sunt doar o parte dintre motivele pentru care Arcadia Spitale și Centre Medicale este lider de sănătate în regiunea Moldovei.

Maternitate | Spitale | Centre de Imagistică Medicală | Policlinici

www.arcadiamedical.ro

Call Center: 0232 920

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024