Gratis

BARMAN / OSPATAR cu experienta

RATI INNOVATIONS S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Experiență anterioară:
De preferință, candidatul ar trebui să aibă experiență în industria ospitalității, fie ca barman, fie ca ospătar.
1.Cunoștințe de mixologie:pentru poziția de barman, este esențial să aibă cunoștințe despre prepararea cocktailurilor și a altor băuturi.
2.Cunoștințe de servire: Să fie familiarizat cu tehnicile corecte de servire a mâncării și băuturilor, inclusiv setarea meselor și gestionarea comenzilor.
3.Capacitate de gestionare a numerarului: Să fie capabil să gestioneze corect plățile, restul și să utilizeze un sistem POS (Point of Sale).

Abilități interpersonale
1.Comunicare excelentă: să fie capabil să comunice clar și eficient cu clienții și colegii.
2.Atitudine prietenoasă și abordabilă: să aibă o atitudine pozitivă și prietenoasă, care să contribuie la crearea unei atmosfere plăcute pentru clienți.
3.Răbdare și empatie: să manifeste răbdare și înțelegere în interacțiunea cu clienții, mai ales în situații stresante.

Calități personale
1.Organizare și atenție la detalii: Să fie bine organizat și să acorde atenție detaliilor pentru a asigura corectitudinea comenzilor și a evitarea erorilor.
2.Capacitatea de a lucra sub presiune: Să fie capabil să își păstreze calmul și eficiența în medii aglomerate sau stresante.
3.Aspect îngrijit: Să aibă o prezentare personală îngrijită și profesională, conform cerințelor locului de muncă.

Flexibilitate și disponibilitate
1.Disponibilitate pentru a lucra în ture: să fie dispus să lucreze în ture flexibile
2.Capacitatea de a lucra în echipă: să fie capabil să colaboreze eficient cu ceilalți membri ai echipei pentru a asigura un flux de lucru armonios.

Cunoștințe lingvistice
1.Cunoașterea limbii engleze este un avantaj semnificativ.
2.Cunoștințe suplimentare de limbi străine: Orice altă limbă străină cunoscută poate reprezenta un avantaj în interacțiunea cu o clientelă diversificată.

Descrierea jobului

Responsabilități Barman:
1.Prepararea băuturilor: Prepararea și servirea băuturilor alcoolice și non-alcoolice conform rețetelor și standardelor stabilite.
2.Gestionarea stocurilor: Monitorizarea și ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂gestionarea stocurilor de băuturi și ingrediente, inclusiv realizarea inventarului și comanda de reumplere.
3.Interacțiunea cu clienții: Interacționarea cu clienții într-un mod prietenos și profesionist, oferind recomandări și răspunzând la întrebările acestora.
4.Menținerea curățeniei: Asigurarea curățeniei și igienei barului, inclusiv spălarea paharelor și curățarea suprafețelor de lucru.
5.Gestionarea numerarului: Procesarea plăților clienților, gestionarea casieriei și întocmirea rapoartelor zilnice de vânzări.

Responsabilitati Ospătar:
1. Primirea și așezarea clienților
: Întâmpinarea clienților, așezarea acestora la mese și oferirea meniurilor.
2. Preluarea comenzilor: Preluarea comenzilor de la clienți și comunicarea acestora către bucătărie și bar.
3.Servirea mâncărurilor și băuturilor: Servirea mâncărurilor și băuturilor într-un mod prompt și politicos.
4.Întreținerea curățeniei: Menținerea curățeniei în zona de servire, inclusiv debarasarea meselor și rearanjarea acestora.
5.Gestionarea reclamațiilor: Gestionarea reclamațiilor și solicitărilor clienților într-un mod eficient și politicos, asigurându-se că aceștia sunt mulțumiți de serviciile primite.

Beneficii
1.Salariu competitiv: Oferim un salariu atractiv, în conformitate cu experiența și performanțele.
2.Tips: Posibilitatea de a câștiga tips-uri considerabile, în funcție de satisfacția clienților și volumul de lucru.
3.Program flexibil: Oferim posibilitatea de a lucra în ture flexibile, care să se potrivească nevoilor tale.
4.Oportunități de avansare: Posibilitatea de avansare în carieră în cadrul companiei, pe măsură ce demonstrezi competențe și dedicare.
5.Training și dezvoltare: Acces la programe de training și dezvoltare profesională pentru a-ți îmbunătăți abilitățile și cunoștințele.
6.Medii de lucru plăcute: O atmosferă de lucru prietenoasă și dinamică, alături de o echipă de profesioniști.

Dacă ești o persoană dinamică, sociabilă și pasionată de domeniul ospitalității, te invităm să aplici și să te alături echipei noastre: madrugadacluj@gmail.com .Telefon contact: 0742980592- Iulia

Nume: MADRUGADA- restaurant mic dejun si brunch Locație: strada Horea, nr 9
Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024