Gratis

Back Office / Technical support

Novatex SRL

Candidatul Ideal

- cunostinte temeinice in operarea pachetului Office, Internet;
- experienta in utilizarea softului de proiectare AUTOCAD constituie avantaj; abilitati de proiectare;
- abilități de relaționare, comunicare si orientare către rezultat;
- capacitate de planificare si organizare;
- capacitatea de a duce la bun sfarsit sarcinile primite, respectand termenele primite si procedurile companiei;
- disponibilitate in a lucra in paralel cu informatii diferite;
- atentie sporita la detalii si acuratete in activitate;
- deschidere spre a invata si a evolua profesional;
- experienta anterioara in cooperarea cu arhitecti, proiectanti, constructori, producatori materiale, autoritati locale (constituie avantaj);
- studii superioare in domeniul tehnic Fac. de Constructii (recomandat);
- limba engleza, scris si vorbit

Descrierea jobului

Locatia: Sediul din Oradea

- Suport pentru Departamentul Tehnic;
- Colaborarea cu autoritatile responsabile in vederea obtinerii agrementelor tehnice ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂pentru comercializarea produselor pentru constructii, urmarirea valabilitatii tuturor agrementelor tehnice detinute de companie si refacerea acestora inainte de termenul de expirare;
- Gestionarea bazei de date Proiecte deschise de Infrastructura prin consultarea Site-urilor de profil;
- Contactarea societatilor implicate in proiecte pentru stabilirea unor relatii de colaborare, aflarea unor informatii suplimentare, etc.
- Elaborarea și evaluarea devizelor pentru proiecte de construcții și lucrări publice
- Stabilirea costurilor și estimarea resurselor necesare pentru fiecare proiect
- Analizarea documentațiilor tehnice și a cerințelor contractuale
- Participarea la licitații publice și pregătirea ofertelor tehnice și financiare
- Colaborarea cu echipa de proiect și cu furnizorii pentru a obține cele mai bune soluții tehnice și financiare
- Monitorizarea și actualizarea costurilor pe parcursul proiectelor
- Asigurarea respectării legislației și a standardelor în vigoare în domeniul licitațiilor publice)
- Intocmirea, gestionarea si organizarea documentelor tehnice in bazele de date ale companiei;
- Introducerea informatiilor si extragerea rapoartelor din baza date care contine proiectele deschise;
- Distribuirea informatiilor in structura organizatorica;
- Activitati de Analiza si Raportare pentru activitati, rezultate, etc.;
- Colaborarea cu colegii din Departamentul Tehnic si Departamentul Vanzari in vederea atingerii obiectivelor companiei;
- Respectarea procedurilor si a politicilor companiei;

Novatex Solutions - Solutii in Proiecte de Infrastructura prin materiale geosintetice.
Detalii pe www.geosintetice.novatex.ro
Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024