Gratis

Back-Office Accounting Officer - Giurgiu

MOL ROMANIA Petroleum Products SRL

Candidatul Ideal

Studii: studii medii, de preferinta cu specializare în domeniul economic sau logistic
Calificare in administrația vamala
Persoana deschisa, sociabila si comunicativa
Spirit de echipa, buna relaționare si gestionare a conflictelor
Foarte bune abilități de organizare și atenție la detalii
Experiență în activități de gestiune contabila primara, operatiuni vamale și comerț extern
Locatia: Depozit MOL Giurgiu, zona libera Giurgiu

Descrierea jobului

  • Intocmirea avizelor de insotire a marfii si a documentelor de expeditie;
  • Participă la operarea sistemului de tehnologia informaţiei contabile ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄și mișcarea stocurilor de marfă (SAP, COTAS, LOGIR, OpenTAS și alte sisteme) prin îndeplinirea sarcinilor de contabilitate, de gestiune, de evidenţă operativă în conformitate cu regulamentele legale şi înaintea termenelor limită;
  • Pregăteşte documentele, raportările relevante din sistemele informatice de gestiune, mişcări de stocuri (SAP, COTAS) pentru inventarul lunar al depozitului.
  • Răspunde de păstrarea cantitativă şi calitativă a stocurilor de marfă şi a bunurilor din depozit;
  • Indeplineste formalitatile vamale necesare pentru receptia si livrarea bunurilor de la depozit;
  • Întocmeşte procesele verbale de recepţie a mărfurilor energetice accizabile achiziționate după verificarea şi recepţia acestora.

In plus oferim:
O echipa perietenoasa si de ajutor;
Un mediu de lucru dinamic in care ai posibilitatea sa te dezvolti atat profesional cat si personal;
Pachetul nostru de beneficii contine: tichete de masa in valoare de 40 ron/zi, abonament medical privat, asigurare de viata, reducere semnificativa la abonamentul sport.

Grupul MOL este o companie independentă și internațională de petrol și gaze, activă în peste 40 de țări, cu o forță de muncă internațională dinamică de 26.000 de persoane și o experiență de peste 100 de ani în industrie.
Grupul MOL este prezent în România din 1993, având operațiuni locale complexe în retailul și en-grosul carburanților, Petchem, Lubrifianți și GPL.

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 15 Iun. 2024