Publicat 24 Mai 2019 | Reactualizat 14 Iun 2019 | Expiră 23 Iun 2019

Avocat Jurist

1 post

Candidatul ideal

Cerinte:
- studii superioare finalizate in domeniul juridic
- experienta relevanta: 5-10 ani;
- cunostinte operare PC, MS Office – WORD - avansat;
- cunostinte excelente de limba Engleza -domeniu juridic
- abilitati foarte bune de comunicare si interrelationare personala;
- rezistenta la stres;
- atentie la detalii, ordonat;
- capacitate de a respecta termene limita si de a finaliza cu succes proiectele in desfasurare;
- orientare catre solutionarea problemelor.

Descrierea jobului

- redactare (după caz analiză, modificare, corectare) documente in limbile engleză și română. Documentele pot fi de o complexitate variata: documente uzuale, contracte construcții imobile, contracte împrumut bancar de valoare mare, contracte parteneriat, etc;
- analiză, sumarizare, expunere implicații fiscale acte redactate/analizate
- acte societare
- analiză documente in scopul achiziției (analiză riscuri evicțiune etc)
- analiză riscuri contracte, etc
- participarea la intalniri cu diverse organizatii si/sau autoritati
- analiză situații litigioase

Beneficii:
- pachet salarial motivant
- posibilitatea de acumulare a experientei profesionale de inalt nivel;
- oportunitati de dezvoltare profesionala

Therme este cel mai mare centru de wellness, relaxare si entertainment din Europa. Este locul în care natura si tehnologia se îmbina perfect pentru a aduce experiente exceptionale fiecarui vizitator. Inovatiile si designul unic sunt cele care ne recomanda: avem cel mai mare acoperis retractabil din lume, cea mai mare padure de palmieri din Europa.

Felul în care gândim se reflecta si în ceea ce priveste oamenii cu care alegem sa lucram. Avem o echipa exceptionala, capabila sa pastreze cele mai înalte standarde de calitate zi de zi. Pentru tine, asta înseamna oportunitatea de a lucra alaturi de cei mai buni si de a creste rapid într-un mediu profesional unic. La Therme, jobul la care te pricepi devine cariera pe care ti-o doresti.

Avocat Jurist  -  THERME NORD BUCURESTI