Publicat 05 Oct 2007 | Reactualizat 07 Oct 2007 | Expiră 05 Nov 2007

AVOCAT DEFINITIV

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare de specialitate, completate, eventual cu diverse cursuri de specializare in domeniu;
- Membru al Baroului Bucuresti;
- Experienta in domeniu juridic de cel putin 3 ani;
- Experienta si cunostinte solide in drept comercial (societati, litigii), drept civil (real estate), drept procesual civil;
- Persoana foarte organizata, serioasa, muncitoare, dornica de a invata lucruri noi;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza; cunoasterea limbii italiene reprezinta un avantaj;
- Abilitati de negociere, comunicare;
- Bune cunostinte de operare pe calculator (in special aplicatii MSOffice).

Descrierea jobului

- Redactarea de acte cu continut juridic, contracte civile si comerciale, notificari, cereri, actiuni, promovare cai de atac, due diligence;
- Asigurarea asistentei juridice pentru clientii cabinetului;
- Redactarea de opinii legale in diverse ramuri de drept;
- Urmarirea, analizarea si informarea asupra modificarilor legislative;
- Informarea permanenta a clientilor Cabinetului.

Cabinet individual de avocatura, in curs de extindere, cu arie vasta de expertiza.

Expirat
AVOCAT DEFINITIV  -  Cabinet de Avocat ANA-MARIA PLAVETI