Publicat 15 Sep 2008 | Expiră 26 Sep 2008

Auditor Intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare de lungă durată n domeniul economic absolvite cu diplomă de licenţă;
• Vechime de minim 1 an n domeniul financiar-contabil sau audit intern/ financiar;
• Cunoştinţe medii de limba engleză;
• Cunoştinţe medii de utilizare a programelor din pachetul Microsoft Office XP/ 2003;
• Cunoştinţe bune de limba romnă;
• Capacitate bună de comunicare şi de lucru n echipă;
• Capacitate de analiză şi sinteză;
• Abilitate/ uşurinţă n redactarea textelor;
• Calităţi personale: gndire analitică, flexibilitate, creativitate, mobilitate, dorinţă de perfecţionare;
• Respectarea normelor de conduită necesare lucrului n echipă;
• Disponibilitate pentru deplasări cu respectarea prevederilor Codului Muncii;
• Opţional, permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Obiectivul postului

Realizarea de activităţi de audit intern, n conformitate cu prevederile legale şi procedurale n vigoare.

Principalele responsabilităţi

• Realizează misiuni de audit asupra activităţilor desfăşurate de agenţie, n calitate de Organism Intremediar pentru Programul Operaţional Regional, pentru a evalua dacă sistemele de management financiar şi de control sunt transparente şi sunt conforme cu normele de legalitate, regularitate, economicitate, eficienţă şi eficacitate.
• Realizează, cu ocazia misiunilor de audit, evaluarea eficacităţii şi eficienţei sistemelor de control intern, contribuind la mbunatăţirea lor.
• Participă la elaborarea procedurilor de audit intern, specifice agenţiei.
• Participă la elaborarea proiectelor planurilor de audit intern şi la actualizarea planurilor de audit intern, n funcţie de modificările sistemului.
• Participă la elaborarea raportului anual al activităţilor de audit intern.
• Realizează activităţi de consiliere managerială, la solicitarea sau cu acordul directorului general al agenţiei, conform prevederilor din manualul de audit intern.

Pentru ocuparea acestui post ADR Vest organizeaza concurs in data de 30 septembrie 2008.

Informaţii suplimentare şi bibliografia de concurs pot fi obţinute de la secretariatul ADR Vest (tel & fax: 0256-491981, 491923) sau de pe pagina web a agenţiei (www.adrvest.ro). Persoană de contact: Călin Chirfot - Consultant Resurse Umane.

Agentia pentru Dezvoltare Regionala Vest este o institutie neguvernamentala, nonprofit şi de utilitate publica. Ea face parte din ansamblul organismelor şi instrumentelor financiare, regionale şi naţionale descris în Legea nr. 315/ 2004 drept sistemul national al dezvoltarii regionale. De asemenea, ADR Vest indeplineste rolul de Organism Intermediar pentru Programul Operational Regional 2007-2013.

Expirat
Auditor Intern  -  Agentia pentru Dezvoltare Regionala Vest