Publicat 07 Mai 2019 | Reactualizat 04 Iun 2019 | Expiră 07 Iun 2019

Auditor Intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Efectuează controale periodice în magazine conform metodologiei de audit;
  • Discuta cu Directorii de Magazin aspectele identificate i timpul misiunii de audit;
  • Evaluează riscurile potenţiale ale fluxurilor operaţionale şi financiare, ale proceselor din organizaţie şi propune îmbunătăţiri prin recomandări şi planuri de acţiune;
  • Verifică fluxurile operaţionale şi financiare conform metodologiei de audit;
  • Verifică respectarea normelor interne şi a normelor Kingfisher privind Sănătatea şi Securitatea în Muncă(SSM), Prevenirea şi Stingerea Incendiilor şi Situaţii de Urgenţă (PSI – SU), conform programului de audit;
  • Colaborează cu Departamentul Juridic în vederea evaluării periodice a nivelulului de conformitate cu reglementările legislative în vigoare;
  • Colaborează cu departamentele din interiorul organizaţiei, dar şi cu persoane din extern, în funcţie de situaţie;
  • Realizează diferite rapoarte specifice activităţii.

Descrierea jobului

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe audit extern/ intern 1-2 ani
  • Experiența in domeniul retail minim 1 an constituie un avantaj;
  • Disponibilitate la delegatii
  • Cunoştinţe avansate de operare Excel si Word
  • Cunoştinţe de limba engleză la un nivel mediu;
  • Abilităţi de comunicare şi capacitatea de a lucra in echipa
  • Dorinta de a invata si a se dezvolta pe plan profesional;
  • Spirit analitic dezvoltat şi atenţie la detalii ;
  • Aptitudini de organizare, planificare şi prioritizare ;

Brico Dépôt Romania este parte a grupului britanic Kingfisher, o companie internaţională în domeniul imbunătăţirii locuinţei, ce detine peste 1200 de depozite în 10 ţări din Europa. Principalele branduri de retail sunt B&Q în Marea Britanie şi Irlanda, Castorama în Franţa, Polonia şi Rusia, Brico Dépôt în Franţa, Spania, Portugalia şi România, Screwfix în Marea Britanie. Kingfisher deţine, de asemenea, şi o parte a mărcii Koçtaş din Turcia. Pentru mai multe informaţii, vizitează www.kingfisher.com.

BRICO DÉPÔT a intrat pe piaţa românească în iunie 2013 prin preluarea reţelei de 15 magazine Bricostore.

Repartiţia în România a celor 15 magazine transformate potrivit noului concept unic Brico Dépôt este: 4 în Bucureşti - Orhideea, Militari, Pantelimon, Băneasa şi 11 în provincie – Braşov, Ploieşti, Constanţa, Piteşti, Arad, Brăila, Focşani, Suceava, Oradea, Călăraşi şi Drobeta Turnu Severin.

Expirat
Auditor Intern  -  BRICOSTORE ROMÂNIA S.A.