Publicat 05 Feb 2021 | Reactualizat 26 Feb 2021 | Expiră 07 Mar 2021

Assistant Manager

1 post

Candidatul ideal

Candidate profile:

Studies: University degree in Economics / Technical
Experience: Knowledge and experience in similar roles
Languages: Good level of English – speaking and writing
PC skills: Knowledge of MS Office Word, PowerPoint, MS-Excel advanced level

Competencies:

  • Result oriented and quick perception
  • Analytical skills and a structured approach
  • Ability to work effectively and accurately under pressure
  • Good communication skills
  • Initiative and proven ability to work independently
  • Flexibility and change management skills
  • Team player with interpersonal and intercultural skills
  • Positive attitude

Descrierea jobului

Job responsibilities:

  • Ensure a proactive and efficient office management, including:
    • calendar/agenda and inbox management,
    • organization of meetings
    • organization of phone/video conferences
  • Prepare presentation documents, data analysis, synthesis
  • Deal appropriately with sensitive and confidential matters
  • Undertake special assignments, ad-hoc related duties and coordination of events
  • Close collaboration with colleagues, local and international
  • Communication with departments & stakeholders (e-mails, reminders, standard communications)
  • Office documents management
  • Act as contact for stakeholders inside and outside the organization
  • Other general administrative tasks

Advantage:
Previous experience in a similar industry, understanding of the activity and technical terms

Liberty Galați este cel mai mare combinat integrat din țară și lider în fabricarea produselor siderurgice, cu o capacitate actuală de producție de 2 milioane de tone de oțel, având posibilitatea de creștere a acesteia.

Combinatul Siderurgic de la Galați produce o gamă largă de produse plate (tablă groasă, rulouri, tablă zincată și tablă acoperită organic), precum și produse tubulare sudate longitudinal. Aceste produse sunt furnizate către clienții din zona Balcanilor, din Europa, dar și din țară. Produsele furnizate de Liberty Galați sunt utilizate în industria navală, în construcții, în industria auto și pe piața echipamentelor sub presiune.

Produsele tubulare livrate de Combinatul Siderurgic din Galați sunt utilizate în industria de petrol și gaze, precum și în transportarea altor fluide.

La Liberty Galați se numără aproximativ 5.000 de angajați și 1.700 de contractori, fiind considerat unul dintre cei mai mari angajatori din România de Est. Prioritatea zero pentru Combinatul Siderurgic Liberty Galați constă în asigurarea unor condiții de lucru sigure, atât pentru angajații proprii, cât și pentru contractori.

Unitatea se concentrează pe îmbunătățirea calității produselor și serviciilor oferite clienților, pe protejarea mediului înconjurător, și, de asemenea, vine în încurajarea tinerilor de a se alătura echipei locale.

Liberty Galați se implică în activități pentru dezvoltarea comunității locale prin proiecte ample de sponsorizare pentru domeniul medical și educațional.

Assistant Manager  -  Liberty Galati SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles