Gratis

Assembly Technician

Emerson

Candidatul Ideal

Avem deschisă o poziție de Assembly Technician, care se va ocupa cu asamblare de sisteme cabinete și/sau panouri electrice de control si comutație (automatizări).

Descrierea jobului

Rezumatul postului

În acest rol, vei fi responsabil de:
  • Executarea asamblării mecanice și electrice a panourilor și a cabinetelor electrice cu componentele necesare, conform listelor de materiale și a documentației tehnice disponibile;
  • Executarea instalării componentelor electronice în sistemele de control și comutație conform specificatiilor tehnice;
  • Instalarea cablurilor, conductorilor electrici, cablurilor de comunicații și etichetelor de identificare conform schemelor electrice;
  • Verificarea că echipamentele și materialele folosite sunt în conformitate cu documentația tehnică;
  • Raportarea discrepanțelor în calitatea și disponibilitatea materialelor;
  • Întreținerea echipamentelor de producție și a raporta defectele acestora astfel încat sa nu afecteze calitatea muncii;
  • Rezolvarea problemelor de calitate înregistrate în urma procesului de testare;
  • Studierea și interpretarea documentației tehnice ca planuri, scheme electrice, liste de materiale, diagrame;
  • Respectarea standardelor și procedurilor de asamblare, fiind responsabil de calitatea muncii;
  • Raportarea problemelor apărute în procesul de asamblare și discutarea cu șeful direct folosind canalele oficiale;
  • Efectuarea mentenanței preventive a sculelor și uneltelor de asamblare aflate în dotare;
  • Păstrarea metodologiei 5S la locul de muncă;
  • Participarea atât la instruirile obligatorii pentru procedurile si instruirile de asamblare, cât și la instruirile de specialitate și introductive ale noilor angajati;
Ce te definește:
O persoană cu bune abilități de comunicare, care își organizează efficient munca și își duce la bun sfârșit sarcinile.

Pentru acest rol, vei avea nevoie de urmatoarele cunoștințe:
  • Capacitatea de a citi o schema electrica si de montare a componenetelor electrice in concordanta cu aceasta;
  • Școala profesională, liceu sau colegiu tehnic în domeniul electrotehnic, electromecanic sau electric.
Consituie un avantaj urmatoarele abilități:
  • Experiență anterioară în asamblare de cabinete/panouri electrice sau în asamblare/montaj în mediu de productie, cu un accent deosebit pe calitate, livrarea la timp și munca în echipă;
  • Fluență în limba engleză;
  • Abilitatea de a conduce sau supraveghea echipe mici;
  • Experiența în a lucra într-un mediu de "Lean Manufacturing".
Oferta noastră:
Înțelegem importanța echilibrului dintre viața profesională și cea privată și suntem dedicați să sprijinim nevoile personale și profesionale ale angajaților noștri. De la planuri de beneficii competitive și asistență medicală extinsă, până la oportunități echitabile de creștere și dezvoltare, ne străduim să construim un loc de muncă care să ofere sprijin și să fie recompensator.
În plus, grupurile noastre globale de resurse pentru angajați voluntari vă vor da posibilitatea să vă conectați cu colegi care împărtășesc aceleași interese, să promovați diversitatea și incluziunea și să contribuiți în mod pozitiv la comunitățile din jurul nostru.

Emerson is a global leader in automation technology and software. Through our deep domain expertise and legacy of flawless execution, Emerson helps customers in critical industries like life sciences, energy, power and renewables, chemical and advanced factory automation operate more sustainably while improving productivity, energy security and reliability.

With global operations and a comprehensive portfolio of software and technology, we are helping companies implement digital transformation to measurably improve their operations, conserve valuable resources and enhance their safety.

We offer equitable opportunities, celebrate diversity, and embrace challenges with confidence that, together, we can make an impact across a broad spectrum of countries and industries. Whether you’re an established professional looking for a career change, an undergraduate student exploring possibilities, or a recent graduate with an advanced degree, you’ll find your chance to make a difference with Emerson. Join our team – let’s go!

Established in 2006, and with a community of more than 3500 employees, #EmersonCluj is the largest Emerson site in Europe.

We take responsibility for our success and the success of our customers, support each other and place significant importance to constantly grow and learn as a team.

In an inclusive and very diverse environment, we encourage ambitious ideas, fresh and diverse points of view, value individual talent and expression and recognize the importance of each role within the organization.

We are passionate about STEM education, sustainability - our Cluj site is 100% powered by green & renewable energy, volunteering and supporting each other and the local community. And with over 1100 different types of jobs and 15 expertise areas (from Engineering, Finance, IT, Operations and Manufacturing) it truly represents #AWorldOfOpportunities for different career journeys.

So, if you want to embrace this challenge and learn from our team of experts, take this chance and apply to one of the options below or visit our career website for more opportunities: Emerson.com/careers

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 15 Mart. 2024 Expiră 14 Apr. 2024