ASM jud. Arges, Dambovita, Giurgiu,Teleorman,Valcea

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- experienta relevanta in domeniul FMCG de minim 5 ani, atat in Traditional Trade, cat si in Modern Trade
- excelente abilitati de comunicare si negociere
- orientat catre rezultate vs profitabilitate
- creativitate si initiativa
- flexibilitate si atitudine pozitiva
- motivatie pentru dezvoltarea carierei
- cunostinte MS Office
- studii superioare
- carnet conducere cat B
- disponibilitate la deplasari
- angajatul sa fie locat in zona alocata, de preferat in judetul Arges

Descrierea jobului

- Gestionarea regiunii alocate, dezvoltarea fiecarei zone din regiunea alocata (Arges, Dambovita, Giurgiu, Teleorman si Valcea), atat pe canalul MT, cat si TT
- Construirea diagnosticului activitatii, identificarea aspectelor de ameliorat, setarea directiilor si prioritatilor, stabilirea obiectivelor si resurselor specifice, definirea planurilor de actiune, implementare si monitorizare, evaluarea rezultatelor
- Sumarizarea activitatii de teren in rapoarte specifice saptamanale, lunare, trimestriale sau orice alt tip de raport solicitat pentru imbunatatirea monitorizarii activitatii desfasurate;
- Fixarea obiectivelor de vanzari la nivel de canal de distributie, judet, categorie, retail environment
- Stabilirea de planuri specifice de actiune la nivel local
- Atingerea obiectivelor de vanzari cantitative si calitative, cat si de dezvoltare generala in regiunea alocata;
- Propunerea de solutii pentru dezvoltarea regiunii, la nivel general si/sau la nivel de client, avand ca baza istoricul corelat cu obiectivul propus si cu costurile ce vor fi implicate;
- Constituirea unei baze de date pentru zona alocata care va fi actualizata permanent
- Verificarea in teren a prezentei la raft si a activitatii zilnice a agentilor distribuitorului/subdistribuitorului
- Colaborarea cu reprezentantii distribuitorului pentru a indeplini obiectivele stabilite

Podravka este una dintre cele mai mari companii multinaționale din industria alimentară a Europei Centrale și de Est, cu o experiență de peste 50 de ani în domeniul culinar. Dintre brandurile pe care le are în portofoliu, cel mai cunoscut este Vegeta.
Publicat 9 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022