Publicat 08 Iun 2015 | Reactualizat 06 Iul 2015 | Expiră 10 Iul 2015

Asistenti medicali pentru Cork, Irlanda

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTE:

• Diploma de Asistent Medical Generalist
• O buna cunoastere a limbii engleze – nivel mediu

• Inregistrare la NMBI (ABA) cel putin începuta (PCQ Recruitment va va oferi consiliere gratuită și asistență pe tot parcursul acestui proces)

• Voluntariat sau orice experiență de muncă în Geriatrie, Ingrijire Paliativa, Psihiatrie și Neurologie reprezinta un avantaj

• Atitudinea pozitivă,empatie, promptitudine în îndeplinirea sarcinilor într-o manieră centrată pe persoană

Descrierea jobului

BENEFICII:
• Plata taxei de înregistrare la NMBI (ABA) in valoarea de pana € 495 plătită/restituita pentru candidatii potriviți (aceasta va fi recuperata din salariu, dacă asistentul părăsește locul de munca in termen de 9 luni de la obținerea înregistrarii)
• Plata de € 11.53 pe oră pentru asistentii in curs de inregistrare (infirmier) în timp ce așteaptă codul PIN sau doresc să își îmbunătățească engleza.
• Salariu incepand de la € 17.50 pe oră ca si asistent medical, ridicându-se la 19,00 € pe oră, odată ce aveti experienta
• Zbor plătit catre Irlanda in valoare de maxim € 250
• posibilitatea de a opta pentru un avans din salariu la sosire
• Asistență pentru gasirea cazarii permanante
• Asistență completă pentru obtinerea PPS Personal Public Service Number, cont fiscal, contul bancar etc.
• Excelente oportunități de avansare în carieră în sectorul îngrijire a persoanelor vârstnice
• Programe excelente de instruire și dezvoltare profesională la locul de munca
• 20 zile de concediu + 9 sărbători legale
• mese subvenționate
• Contract de munca full-time, minim 39 ore pe saptamana, se semneaza pe o perioada nedeterminata.

PCQ Recruitment este în căutare de asistenti medicali generalisti pentru Bridhaven cu interviuri fata in fata in data de 30.06 in Bucuresti. Bridhaven este cel mai mare centru de ingrijire din zona de Sud din tinutul Cork și unul dintre cele mai mari case de îngrijire medicală din Irlanda oferind sute de locuri de muncă în Cork. Posturile pentu care recrutam se afla intr-o institutie medicala de tipul Nursing Homes/Residential Care Homes situate in zona Cork, cu acces rapid la aeroportul din Cork. O locatie foarte frumoasa in care chiriile sunt la preturi rezonabile o zona recomandata celor ce doresc sa plece cu parenerul/a sau cu familia.

Nu percepem COMISION !!!
Aici, la PCQ Recruitment muncim din greu pentru a potrivi fiecare candidat cu poziția ideala și a ajuta la construirea carierei lor. Vă rugăm să țineți cont de faptul că, procesul de recrutare va fi de lungă distanță, și va implica trei parti: eu, tu și clientul meu. Va asiguram ca vom investi o cantitate considerabilă de timp în acest proces pentru a devein un succes pentru toți cei implicați.
Dacă credeți că sunteți potrivit pentru această poziție conform cu criteriile cerute, va rog sa aplicati cu CV-ul dvs si veti fi contactat in cel mai scurt timp posibil ! Sau ne puteti contacta pe email: costina@pcqrecruitment.com sau 0758057015

Expirat

Asistenti medicali pentru Cork, Irlanda  -  PCQ Recruitment

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles