Publicat 07 Iul 2017 | Reactualizat 22 Iul 2017 | Expiră 16 Aug 2017

Asistente medicale si Asistenti medicali in Germania

3 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba germana
  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

  • Persoane serioase, perseverente, responsabile, motivate sa inceapa o noua viata in Germania.
  • sa aiba diploma de asistent medical generalist
  • Experienta in domeniu prezinta avantaj (minim 2 ani)
  • Cunostinte de limba germana (nivelul B1 - B2)
  • Competente comunicative si sociale in ingrijirea pacientilor precum si pentru munca in echipa.

Descrierea jobului

Oferim:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Mentor de integrare, vorbitor de limba romana
  • Plata dupa salariul tarifar german (identic cu colegii germani cu recunoastere - Anerkennung als Gesundheits- und Krankenpfleger/in) - 2700 € brut cu posibilitatea majorarii. Fara recunoastere (ohne Anerkennung) salariul tarifar 2100€ brut.
  • La salariul tarifar se adauga sporurile legale de 25% pentru duminici, ture de noapte si sarbatori.
  • Oferim prima de craciun (jumatate din salariul brut)
  • Concediul de odihna platit (28 - 30 zile in functie de virsta)
  • Uniforma de lucru
  • Cazare in apartamente cu 3 sau 2 camere, in apropierea locului de munca. Costul chiriei (intre 200 - 300 €/ camera). Costurile suplimentare sunt suportate de angajat
  • Sprijin in recunoasterea profesionala in Germania.

Pentru interviu sunt necesare urmatoarele documente:
  • CV - Format Europass + Foto
  • Diploma asistent medical generalist - original + traducere legalizata
  • Recomandare ministerul sanatatii - original + traducere legalizata
  • Foaie matricola - original + traducere legalizata
  • Planul de invatamint - original + traducere legalizata
  • Certificat de nastere, certificat de casatorie - original + traducere legalizata
  • Diploma de bacalaureat - original + traducere legalizata
  • Carte de identitate
Firma nu colaboreaza cu intermediari si nu percepe taxe de angajare!!

Data si locul interviurilor vor fi transmise ulterior candidatilor alesi.

Documentele de inscriere va rugam sa le trimiteti pe adresa de Email:

hl@sz-unterfoehring.de

sau prin posta la adresa:

Senioren Zentrum Unterföhring
z.H. Herr Leonard Cristian Tamars
Hofäckerallee 10
85 774 Unterföhring

Senioren Zentrum Unterföhring (Caminul de batrani Unterföhring) este asezat in centrul orasului Unterföhring (o suburbie a orasului München cu 8500 locuitori).
Cladirea a fost construita in 2009 si are o capacitate de 68 de locuri. Caminul ofera ingrijire permanenta si pe termen scurt. Deasemenea este o cladire moderna care ofera o atmosfera familiara si personala in camere cu unul si/sau doua paturi, cu baie proprie. Dotarea este de inalta calitate.

Asistente medicale si Asistenti medicali in Germania  -  Senioren Zentrum Unterföhring - München