Publicat 08 Ian 2016 | Expiră 09 Feb 2016

Asistent vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-persoana ordonata cu foarte bune cunostinte de comunicare in limba engleza atit scris cit si vorbit .
-un oarecare spirit tehnic respectiv cunostinte tehnice ar fi de avantaj dar nu obligatoriu .
-cunoasterea limbii germane ar fi de foarte mare avantaj dar nu este obligatoriu.
-candidatul sa doreasca sa se dezvolte profesional , sa fie receptiv la ceea ce se intimpla in jurul lui si sa fie dornic sa invete.
-sa inteleaga munca orientata spre obiective
-sa aibe foarte bune cunostinte de ms office.
-sociabil, dinamic si comunicativ
-persoana curata si prezentabila , capabila sa reprezinte compania in lume avind in vedere ca toti clientii companiei sunt firme straine cu operatiuni in toata lumea.
-capabil sa se focalizeze pe munca pe care o face , sa lucreze acurat si fara greseli .

Descrierea jobului

- administrarea cererilor de oferta pe care le primeste compania (inregistrare, tiparire , indosariere , distribuire , etc...)
- analiza cererilor de oferta (evaluarea cererii dtpdv )
-calcul de cost a reperelor cerute de client (vor exista scolarizari pe aceasta tema )
-redactarea ofertelor si trimiterea acestora clientilor
-urmarirea ofertelor trimise si facut "follow up" pina ce se va definitva stadiul acestor oferte
-urmarirea proiectelor in curs ( activitate de project management respectiv product management )
-participarea si organizarea vizitelor pe care le fac clientii companiei
-participarea impreuna cu echipa de la compartimentul calitate la auditurile pe care le fac clientii
- asigurarea permanenta a comunicarii intre client si companie dar si in interioriul companiei raportat la proiectele aflate in desfasurare.

- companie in industria de mase plastice, matriterie si montaj care produce 70% pentru industria automotiva europeana
- 150 angajati,
- toti clientii companiei sunt clienti multinationali
- firma este certificata ISO TS 16949 , standard international pt furnizorii din industria automotiva
- firma creste de la an la an cu cel putin 20% dublandu-si afacerile un ultimii 3 ani .
-firma este utilata foarte modern cu tehnologie noua in proportie de 80 % din Germania
-firma urmareste cultura germana si se dezvolta foarte mult si prin interactiunea intensa cu clientii sai de cultura germana dar si americana

Expirat
Asistent vanzari  -  Interpart Production

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles