ASISTENT VANZARI DISPOZITIVE MEDICALE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare;
  • Cunostințe de limba engleza – nivel mediu (scris și vorbit).
  • Foarte bune cunoștințe de MS Office (Word, Excel, PowerPoint).
  • Utilizarea unor programe de gestiune reprezintă un avantaj (tip ERP).
  • Persoana ordonată, calmă, orientată spre detalii și rezultate.
  • Seriozitate și promptitudine în rezolvarea sarcinilor.
  • Atitudine pro-activă, responsabilă.
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare.
  • Capacitate de lucru atât în echipă, cât și individual.
  • Persoană flexibilă, deschisă, adaptabilă.
  • Capacitate sporită de lucru cu termene limită.
  • Experiență de lucru în contabilitate/logistică/vânzări constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Validare comenzi și inregistrare în program dedicat Senior Software ERP.
  • Asigurare livrare comenzi către clienți (fără întârziere).
  • Verificare periodică stocuri produse.
  • Întocmire oferte pe baza solicitărilor primite de la clienți, sub îndrumarea superiorului ierarhic.
  • Menținere comunicare profesională în ceea ce privește clienții, dar și celelalte departamente ale companiei.
  • Aprofundare constantă a produselor/echipamentelor din portofoliu.
  • Întocmire broșuri de promovare a produselor din portofoliu în funcție de recomandările superiorului direct.
  • Prospectare clienți în vederea extinderii portofoliului actual.

Posibilitate dezvoltare profesională în cadrul echipei X-Lab Solutions.
Program de lucru: luni – vineri, 07:30 – 16:00.
Locul de muncă: sediul din Sos. Odăi nr. 207A, sector 1, București.

Pentru depunerea CV- ului, vă rugăm să utilizați adresa de e-mail: andreea.ionita@xlab.ro
De asemenea, ne puteți contacta telefonic:
Mobil: 0726.300.811 – Andreea Ionita / Departament HR

Calitatea reprezintă esența către o dezvoltare durabilă și sigură.
X-Lab Solutions tinde permanent către poziția de lider și doreste să-ți consolideze poziția pe piața internă în domeniul comercializării aparaturii medicale, dar și a implementării de camere curate, soluții pentru fertilizare in vitro (FIV), precum și a unor domenii, nou introduse in portofoliu, precum: neonatologia, obstetrică și ginecologia.
Publicat 2 mai 2022 Reactualizat 23 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022