Publicat 28 Ian 2008 | Reactualizat 31 Ian 2008 | Expiră 02 Feb 2008

Asistent social

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

spirit organizatoric
analitic
simtul responsabilitatii
rezistenta la efort sustinut si prelungit
lucrul in echipa,
abilitati de negociere/mediere a conflictelor

Descrierea jobului

Beneficii:
posibilitati de dezvoltare profesionala (traininguri etc)
lucru intr-o echipa tanara si dinamica
Responsabilitati:
efectuare anchete sociale;
elaborare planuri individualizate;
sustinere sesiuni de informare teoretica si practica pentru cresterea nivelului de formare profesionala a tinerilor cu nevoi speciale;
consiliere individuala si de grup;
implicarea in activitati de socializare a persoanelor cu nevoi speciale.

Fundatia Inima de copil este o organizatie neguvernamentala, caritabila, neconditionata politic sau religios, bazata pe principii de lucru crestine.
Misiunea noastra este de a ajuta si de a da speranta copiilor si tinerilor in dificultate si familiile lor, crescand calitatea vietii lor si sansele de integrare in societate.

Expirat
Asistent social  -  Fundatia Inima de copil

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles