Gratis

Asistent Receptie

Asociatia Help Autism

Candidatul Ideal

Asistent Recepție

Dacă ești în căutarea unui loc de muncă care să nu fie doar un job, ci o oportunitate de a aduce mai mult bine în lume, acesta este locul potrivit pentru tine!

Dacă ești o persoană bine organizată, dinamică, flexibilă, cu bune abilități de comunicare, cu o atitudine pozitivă și deschisă, atunci te așteptăm să faci parte din echipa HelpAutism și anume, în centrul Eminescu.

Ești omul potrivit dacă ai:

Experiență minimă de 6 luni pe un post similar;
Cunoștințe temeinice de operare PC;
Capacitate mare de concentrare, capabil de planificare eficientă și concentrat pe obiective;
Comunicare orală și scrisă, în limba română și engleză;
Abilitatea de a gândi și acționa cu anticipare și diplomație;
Abilitatea de a prioritiza, de a face multitasking și de a respecta deadline-uri;
Atenție la detalii;
Orientare spre soluții.

Descrierea jobului

Ne vom baza pe rolul tau pentru :

Preluarea tuturor apelurilor telefonice și a informațiilor;
Informarea, la cel mai înalt standard profesional, cu privire la activitățile prestate de către Asociație;
Efectuarea programarilor/reprogramarilorale ședințelor de terapie/logopedie; efectuarea apelurilor pentru ocuparea intervalelor de terapie;
Asigurarea pregătirea materialelor de terapie, fișelor și altor documente necesare;
Înregistrarea corectă a datelor în evidențele primare (registrul de consultații și registrul de terapie);
Este responsabil să răspundă cu promptitudine la solicitările clienților/părinților/colegilor;
Centralizarea corespondenței și primirea, înregistrarea, repartizarea corespondenței, precum și expedierea acesteia la destinatari;
Întocmirea evidențelor, prelucrarea datelor statistice și comunicarea periodică către CNAS;
Asigurarea necesarului de consumabile/obiecte de inventar.
Este persoană care se ocupă de mentenanță spațiului de birouri/cabinete; preia solicitările/sesizările, menține legătură cu firma de mentenanță, în vederea soluționării aceastora;
Suport colegilor în organizarea de evenimente interne și externe.

Help Autism îndrumă aproape 600 de copii cu autism în drumul spre recuperare și sprijină familiile lor în același drum anevoios. Asociația Help Autism este astăzi, la 9 ani de la înființare, cea mai mare organizație dedicată cauzei din România. Susținem copii diagnosticați cu TSA -Tulburare de Spectru Autist în programe de terapie, în cadrul celor 5 centre și la domiciliu. De la terapie specifică la programe de integrare școlară, de la sprijin pentru părinți la campanii de conștientizare, lobby și advocacy, în Help Autism cautăm să oferim constant un spectru de soluții pentru copiii cu autism și familiile lor.

Conform Regulamentului General privind Protecția Datelor (GDPR), dorim să vă informăm cu privire la prelucrarea datelor dumneavoastră cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare și selecție pentru posturile disponibile.
Datele cu caracter personal furnizate de dumneavoastră vor fi utilizate în exclusivitate în scopul desfășurării procesului de recrutare și selecție pentru postul la care aplicați.
Prelucrarea datelor dumneavoastră cu caracter personal se va realiza pe baza consimțământului dumneavoastră explicit, acordat prin trimiterea formularelor de candidatură sau CV-urilor.
Datele cu caracter personal vor fi păstrate doar pe perioada necesară desfășurării procesului de recrutare și selecție și vor fi eliminate ulterior în conformitate cu politica noastră internă.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024