Gratis

Asistent Radiologie @ DENT ESTET

DENT ESTET CLINIC SA

Candidatul Ideal

Alătură-te Excelenței în Stomatologia din România!

Te invităm să te alături echipei noastre din cadrul celui mai mare grup de clinici stomatologice din România și să profiți de șansa de a învăța, avansa și te perfecționa în cariera ta. La Dent Estet, căutăm un coleg dedicat, entuziast și bine pregătit pentru a sprijini medicii noștri în asigurarea succesului tratamentelor stomatologice.

Ce implică această oportunitate?

Execuția precisă a radiografiilor și utilizarea imagisticii avansate pentru un diagnostic excepțional!

Descrierea jobului

Cerințe:
  • Certificarea pentru asistent de radiologie - obligatoriu;
  • Studii medii finalizate;
  • Absolvirea sau în curs de finalizare a studiilor în domeniul Asistenței Medicale Radiologice;
  • Cunoștințe teoretice și practice solide despre radiografiile și imaginile pentru diagnosticul stomatologic (reprezintă un avantaj);
  • Experiență în domeniu constitutie un avantaj;
  • Cunoștințe de limbă engleză, nivel mediu;

Profilul Psihologic:
  • Deschidere pentru învățare și asimilarea rapidă a protocolului intern și a indicațiilor primite;
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare pozitivă cu pacienții și colegii de echipă;
  • Dorința evidentă de a se perfecționa și de a se dezvolta profesional și personal;
  • Inițiativă și determinare în găsirea soluțiilor optime pentru prevenirea sau depășirea obstacolelor;

Responsabilități:
  • Realizarea corectă și precisă a radiografiilor și a imaginilor radiologice pentru diagnosticul avansat al pacienților;
  • Se asigură că toate investigațiile sunt executate în conformitate cu standardele de calitate și protocolul clinic;
  • Colaborarea strânsă cu medicii și personalul pentru un flux de lucru eficient și o experiență plăcută pentru pacienți;
  • Transmiterea și gestionarea corespunzătoare a imaginilor către medici și pacienți prin intermediul emailului și al softului dedicat

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus și simți că ești pregătit să te alături echipei noastre dinamică și orientată spre excelență, te încurajăm să aplici și să devii parte din familia Dent Estet. Așteptăm cu nerăbdare să îți cunoaștem potențialul și să colaborăm să colaborăm pentru realizarea obiectivelor împreună.

DENT ESTET, parte din Grupul MedLife, a fost înființat în anul 1999 și este lider în democratizarea inovației stomatologice din România. Grupul de clinici a introdus în România concepte precum multidisciplinaritatea, stomatologia digitală performantă, primul laborator de tehnică dentară digitală –Aspen și a dezvoltat șapte Divizii de Excelență: DE Implant Division, Aesthetic Division, Ortho DE Digital Team, DE Laser Division, DE Periodontics Team, DE Endodontics Team și DE Prevention & Prophylaxis Division. În premieră în Europa de Est, DENT ESTET a deschis primele clinici stomatologice destinate exclusiv copiilor și adolescenților, DENT ESTET 4KIDS (2008) și ESTET 4 TEENS (2012). Prioritatea grupului este să asigure la nivel național accesul la servicii deexcelență în stomatologie performantă și să răspundă cerințelor de sănătate orală ale întregii familii. În prezent, grupul numără 18 clinici situate în nouă orașe din țară: București, Timișoara, Sibiu, Brașov, Ploiești, Oradea, Cluj-Napoca, Craiova și Arad

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024