check_circle

Job verificat

|Publicat 18 Mar 2019 | Expiră 18 Apr 2019

Asistent medical

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

-scoala postliceala finalizata:
-abilitati foarte bune de comunicare;
-abilitati de organizare,coordonare si atentie la detalii;
-abilitatea de a lucra in echipa;
-experienta in domeniu constituie un avantaj

Descrierea jobului

-regatirea materialelor si a instrumentelor stomatologice conform instructiunilor medicului stomatolog;
-dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor stomatologice;
-dezinfectia dupa fiecare pacient a pieselor de mana;
-pregatirea injectiilor pentru anestezia locala;
-pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor;
-consemnarea in fisele pacientilor a manoperelor efectoate de medicul stomatolog;
-utiizarea si intretinerea corecta a aparaturii existente in cabinetint.

Programul de lucru este in ture de Luni pana Vineri.

Expirat
Asistent medical  -  dentalaria radiologi