Publicat 12 Iun 2019 | Expiră 13 Iul 2019

Asistent Medical Radiologie Dentară

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinţe pentru candidatul ideal:
- Studii de specialitate (absolvent de şcoală postliceală cu specialitate de radiologie reprezinta un avantaj)
- Bune capacităţi de organizare şi promptitudine în realizarea sarcinilor de serviciu;
- Atitudine pozitivă, responsabilitate şi seriozitate;
- Abilităţi de comunicare şi relaţionare cu pacienţii
- Adaptabilitate la lucrul în echipă;
- Cunostinte operare PC - nivel mediu.
- Cunostinte limba engleza - nivel mediu
*Experienţa într-un post similar, reprezintă un avantaj, dar nu este obligatorie;

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
- Efectuează procedurile de radiologie şi imagistică dentară la recomandarea medicului.
- Informează şi pregăteşte pacientul, în vederea efectuării radiografiei, asigurându-i acestuia cele mai bune condiţii de igienă şi confort fizic şi psihic.
- Asigură radioprotecţia pacientului conform procedurilor interne şi a legislaţiei în vigoare.

Beneficii:
-contract de munca pe perioada nedeterminta
-tichete de masa 15 lei / zi
-program norma intreaga, 6h / zi
-discount la serviciile din cadrul clinicii de 50%

In anul 2000 am deschis prima clinica MG Dental, reprezentand alternativa profesionista fata de la serviciile stomatologice deja existente.

Incepand cu anul 2003 am devenit cel mai important furnizor de abonamente de medicina dentara pentru persoane juridice. In tot acest timp am facut toate eforturile pentru a asigura fiecarui pacient, servicii de medicina dentara la cele mai inalte standarde, in conditii impecabile de confort si siguranta, bazate pe tehnici moderne. Perseverenta, performanta, serviciile personalizate, inovatia si rezultatele obtinute stau in continuare la baza diferentierii noastre pe piata serviciilor de medicina dentara din Romania.

Expirat
Asistent Medical Radiologie Dentară  -  SC M.G. Medical SRL