Gratis

Asistent medical generalist

CABINET MEDICAL DR. REBEGEA CRISTINA ELENA SRL

Candidatul Ideal

empatie
determinare
cooperare
adaptabilitate
abilitati de comunicare si relationare
atentie

Descrierea jobului

- Participa, alaturi de medic, la consultatie (initiala,de control,la cerere sau a bolnavilor inclusi in programe de sanatate) ;
- Se ocupa de programarea pacientilor pentru consultatie si intocmeste liste de prioritate pentru serviciile medicale programabile,daca este cazul ;
- Efectueaza evaluarea primara a starii bolnavului (aspect general, culoare, edeme, postura, stare de agitatie) si face masuratori ale constantelor biologice (temperatura, TA, puls, respiratie);
- Pregateste pacientul pentru examinare si asista medicul in realizarea investigatiilor;
- Efectueaza tratamente (per os, injectabil, percutanat, etc.), la recomandarea medicului

Descrierea companiei

cabinet medical medicina de familie
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024