Gratis

ASISTENT MEDICAL GENERALIST

Alfa Medical Services
10 poziții

Candidatul Ideal

  • Diploma de Asistent Medical Generalist
  • Experienta anterioara in domeniul medical
  • Abilitati excelente de comunicare si relationare cu pacientii si personalul medical
  • Capacitatea de a lucra sub presiune si de a gestiona multiple sarcini intr-un mediu dinamic
  • Cunostinte solide in utilizarea echipamentelor medicale si a sistemelor informatice de gestionare a pacientilor
  • Empatie si capacitatea de a oferi ingrijire si suport de calitate pacientilor
  • Respect fata de confidențialitatea și etica profesionala in domeniul medical

Descrierea jobului

  • Asigura ingrijirea si suportul pacientilor conform protocoalelor si procedurilor medicale
  • Asista medicii in evaluarea, diagnosticarea si tratamentul pacientilor
  • Efectueaza proceduri medicale si administrarea medicamentelor sub supravegherea medicului responsabil
  • Monitorizeaza starea de sanatate a pacientilor si raporteaza orice modificari semnificative
  • Contribuie la mentinerea unui mediu curat si sigur in cadrul institutiei medicale
  • Colaboreaza cu echipa medicala pentru asigurarea unei coordonari eficiente a ingrijirii pacientilor
  • Intretine si actualizeaza inregistrarile si documentele medicale ale pacientilor conform regulamentelor si standardelor in vigoare
  • Ofera consiliere si sprijin emotional pacientilor si familiilor acestora in timpul tratamentului si recuperarii

Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu medical dinamic
  • Posibilitatea de a avansa in cariera prin participarea la programe de formare si dezvoltare profesionala
  • Pachet salarial competitiv si beneficii sociale
  • Mediu de lucru colaborativ si sustinator
  • Satisfactia personala si profesionala de a contribui la imbunatatirea starii de sanatate a pacientilor si comunitatii

Alfa Medical Services este o companie cu capital privat integral romanesc infiintata in anul 1994 de doi medici specialisti, care s-a dezvoltat continuu, ajungand la o diversificare a activitatii, de la medicina de familie, medici specialisti, laborator analize medicale, ecografii, radiologie, DEXA, mamografie, recuperare medicala si fizioterapie, medicina muncii si stomatologie, care permite clinicianului un diagnostic medical complet. Ce ne diferentiaza de alte companii ? Personalului medical i se creeaza toate conditiile acordarii unei asistente medicale complete, inclusiv celor debutanti , fiind apreciati moral si material la adevarata lor valoare.

Ce ne recomanda ? Experienta de peste 26 de ani, colectivul format de peste 100 de colaboratori, dintre care medicii reprezinta mai mult de jumatate, numarul mare de pacienti care ni se adreseaza, cele 7 puncte de lucru , cu inca doua in proiect si dorinta de perfectionare si imbunatatire a dotarii si activitatii.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024