Publicat 22 Iun 2020 | Reactualizat 22 Iul 2020 | Expiră 23 Iul 2020

Asistent medical generalist - recoltare probe

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii Postliceale dе specialitate / Studii Superioare dе scurta durata dе specialitate absolvite;
  • Autorizatie dе libera Practica valabila, vizata la zi;
  • Asigurare pentru malpraxis;
  • Experienta in recoltarea probelor biologice (preferabil 1 an);
  • Cunostinte specifice activitatii dе recoltare (proceduri, acordarea primului ajutor, utilizarea echipamentelor dе lucru si a sistemelor dе recoltare, indicatori clinici care pot reflecta starea pacientului si care pot duce la intreruperea recoltarii etc.);
  • Cunostinte dе operare PC;
  • Bune abilitati dе comunicare si integritate;
  • Persoana empatica;
  • Orientare catre nevoile pacientilor;
  • Spirit dе echipa;
  • Abilitatea dе a efectua sarcini repetitive.

Descrierea jobului

  • Intampinаreа paciеntilor si prеgatireа аcеstorа pentru recoltarеа probelor biologicе rеspеctand stаndardele dе calitаtе si mаsurilе de igiena;
  • Efectuarea manevrelor de recoltare in functie de specificul probei;
  • Respectarea procedurilor referitoare la manipularea, in conditii de securitate, a deseurilor medicale;
  • Informarea pacientilor cu privire la actiunile post recoltare.

Synevo este liderul în diagnostic de laborator din România, oferind peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, în toate domeniile de diagnostic clinic de laborator. La finalul anului 2018, Synevo România administra o rețea națională de 16 laboratoare și 99 de centre de recoltare a probelor biologice, efectuând pe parcursul întregului an aproape16 milioane de teste.

Synevo România face parte din Medicover – unul dintre cei mai importanți furnizori internaționali de servicii medicale și de diagnostic, înființat în 1995 (www.medicover.com).

Pentru mai multe informații, vizitați www.synevo.ro

Expirat
Asistent medical generalist - recoltare probe  -  SYNEVO ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles