Asistent Medical Generalist Germania 3000-3600 EUR

Tipul job-ului
Departamente
Salariu 2000 EUR
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • formarea de asistent medical generalist finalizată
  • răbdare, seriozitate, onestitate, punctualitate, entuziasm
  • deschidere și flexibilitate în procesul de învățare/training
  • dorință de învățare continuă și de muncă
  • spirit de echipă

Descrierea jobului

Responsabilități
  • frecventarea orelor de curs organizate de OpenJobLine
  • participarea activă la curs
  • participarea la evaluările din cadrul cursului
  • comunicarea imediată și transparentă cu OpenJobLine
  • îndeplinirea sarcinilor la locul de muncă din Germania

Beneficii

ÎN ROMÂNIA
  • curs intensiv de limba germană GRATUIT - 6 luni
  • cazare, masa, suport de curs asigurate de OpenJobLine
  • sprijin financiar individual, în funcție de caz
  • pregătirea și organizarea examenului de limba germană nivel B2 pentru AMG
ÎN GERMANIA
  • training specific meseriei (Pflege) chiar în Germania
  • RECUNOAȘTEREA PROFESIEI (Urkunde)
  • contract national de muncă la standarde germane, perioadă nedeterminată
  • salariu de început 3000 – 3600 Euro brut
  • al 13-lea salariu, sporuri de noapte, de weekend, de sărbători
  • asistență în procesul de integrare, inclusiv în limba română la fața locului (Anmeldung, locuință, cont bancar, etc.)
  • posibilitatea de a schimba locul de muncă, dacă nu te adaptezi.

Compania noastră și-a început activitatea în anul 2002. De atunci și până în prezent am integrat cu succes peste 7000 de asistenți medicali generaliști în structuri sanitare din Germania, Elveția și Italia.

Din 2009 formăm asistenți exclusiv pentru Germania și deja am integrat aici peste 1100 de asistenți calificați și NU infirmieri. Proiectul este activ în numeroase centre din țară unde avem colaborări de succes cu școlile postliceale private și de stat (București, Iași, Piatra Neamț, Vaslui, Bârlad, Botoșani, Dorohoi, Suceava, Rădăuți, Onești, Focșani, Fălticeni, Galați, Brăila, Buzău, Ploiești, Târgoviște, Deva, Călan, Caransebeș, Hunedoara). De la începutul anului 2019 oferim și un program intensiv de limba germană GRATUIT pentru asistenții medicali care doresc să plece în Germania cât mai repede.

Pentru a ne cunoaște mai bine, puteți accesa și site-ul nostru www.openjobline.ro, canalul nostru de Youtube sau paginile de Facebook și Instagram.

Publicat 18 apr. 2022 Reactualizat 16 mai 2022 Expiră 18 mai 2022