Gratis

Asistent medical @DENT ESTET

DENT ESTET CLINIC SA

Candidatul Ideal

Alătură-te Excelenței în Stomatologia din România!

Căutăm colegi noi, oameni cu care să împărtășim pasiunea pentru stomatologia integrată.
Dacă ești asistent medical, te așteptăm la DENT ESTET pentru a-ți construi o carieră de succes alături de o echipă tânără, motivată, multidisciplinară, al cărei principal obiectiv este sănătatea pacienților și dorința de a le dărui zâmbete naturale și estetice.

Ce ne dorim de la viitorii colegi:
  • Integritate, corectitudine, implicare;
  • Atitudine pozitivă și constructivă față de echipă și pacienți;
  • Dorința de a-și îmbunătăți permanent pregătirea profesională;
  • Inițiativă și abilități de organizare;
  • Bune abilități de comunicare;

Studii si competențe:
  • Absolvent Școală postliceală - Asistent medical generalist;
  • Cunoștințe teoretice și practice care facilitează:
  • Înțelegerea termenilor de bază din domeniu;
  • Pregătirea instrumentelor stomatologice;
  • Dezinfectarea și sterilizarea instrumentelor stomatologice.

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilitățile tale:
  • Asigurarea suportului în activitatea medicală;
  • Pregătirea cabinetului și instrumentarului medical;
  • Executarea procedurilor de sterilizare;
  • Gestionarea stocului;
  • Înregistrarea programărilor sau tratamentelor în sistemul electronic.

Beneficiile de a fi membru în echipa #DETeam:
  • Oportunitatea integrării într-un mediu excelent pentru desfășurarea activității;
  • Un sediu de lucru elegant, amenajat la standarde internaționale;
  • Un salariu atractiv, cu posibilitatea creșterii în funcție de performanță;
  • Tichete de masă;
  • Acces la serviciile stomatologice DENT ESTET, conform politicii interne;
  • Discount servicii medicale private (MedLife) pentru angajat și familie;
  • Acces la Salile de Fitness din Reteaua Sanopass;
  • Posibilități de avansare in cadrul companiei.

Vino să faci parte din echipa DENT ESTET, liderul pieței de stomatologie din România!

DENT ESTET, parte din Grupul MedLife, a fost înființat în anul 1999 și este lider în democratizarea inovației stomatologice din România. Grupul de clinici a introdus în România concepte precum multidisciplinaritatea, stomatologia digitală performantă, primul laborator de tehnică dentară digitală –Aspen și a dezvoltat șapte Divizii de Excelență: DE Implant Division, Aesthetic Division, Ortho DE Digital Team, DE Laser Division, DE Periodontics Team, DE Endodontics Team și DE Prevention & Prophylaxis Division. În premieră în Europa de Est, DENT ESTET a deschis primele clinici stomatologice destinate exclusiv copiilor și adolescenților, DENT ESTET 4KIDS (2008) și ESTET 4 TEENS (2012). Prioritatea grupului este să asigure la nivel național accesul la servicii deexcelență în stomatologie performantă și să răspundă cerințelor de sănătate orală ale întregii familii. În prezent, grupul numără 18 clinici situate în nouă orașe din țară: București, Timișoara, Sibiu, Brașov, Ploiești, Oradea, Cluj-Napoca, Craiova și Arad.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024