Gratis

Asistent medical Ambulator-Spital Pipera

Medicover

Descrierea jobului

Vino sa ne cunoastem!

Ti-ai dori un mediu de lucru in care ai mereu ce invata, cu interes pentru actul medical la standarde internationale si cu ocazia de a trata pacienti cu o cazuistica variata? Noi avem cadrul potrivit. Ne dorim in echipa noastra oameni pasionati de meseria lor, cu dorinta de a face bine celor din jur si cu respect pentru actul medical.

Ne dorim de la noul coleg:

  • minim 1 an experienta anterioara intr-o pozitie similara;
  • scoala postliceala sanitara absolvita;
  • bune abilitati de comunicare ;
  • bune abilitati de organizare si planificare;
  • abilitatea de a gestiona informatii si situatii confidentiale.
  • disponibilitate de a lucra in ture.

Lucrand la noi vei avea:

  • Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;
  • Oportunitatea de a desfasura activitatea la standardeinternationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
  • Programe de training ( in functie de pozitie/specialitate);
  • Participarea la diferite congrese/ conferinte medicale;
  • Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
  • Pachet complex de beneficii medicale

Uite ce responsabilitati vei avea:

Asistent medical ambulator:

  • Raspunde de calitatea actului medical efectuat;
  • Asigura indeplinirea indicatiilor consemnate de medic in fisa/raportul pacientului, in limitele competentei;
  • Efectueaza tratamentul si procedurile conform prescriptiei scrise a medicului numai dupa semnarea consimtamantului de catre pacient;
  • Monitorizeaza functiile vitale;
  • Recolteaza probe biologice;
  • Asista si ajuta medicul la examinari/ explorari sau proceduri(ekg, montare holtere, PRP,etc);
  • Asigura utilizarea adecvata a dezinfectantelor (spectru de actiune, concentratie, modul corect de utilizare), decontamineaza si asigura sterilizarea la rece a instrumentarului,acolo unde este cazul.

Prin intermediul celor 100 centre medicale, 4 spitale si 80 de laboratoare Synevo, Grupul de Companii Medicover are grija de sanatatea a 5 milioane de clienti. Medicover are origini suedeze, desfasoara activitatea in 13 tari, iar echipa noastra are peste 10500 de membri (din care peste 6500 sunt medici si asistenti medicali), ceea ce ne pozitioneaza ca cel mai mare angajator din domeniul medical din Europa Centrala si de Est. De-a lungul celor 22 de ani de activitate in domeniul serviciilor medicale private valorile in care credem si care ne reprezinta sunt: integritatea, asumarea responsabilitatii, pasiunea pentru calitate, energia antreprenoriala si spiritul de echipa. In Romania Medicover detine doua spitale multidisciplinare in Bucuresti si in Oradea si o retea de 38 clinici proprii in Bucuresti, Timisoara, Cluj, Constanta, Iasi, Ploiesti, Galati, Pitesti, Brasov si zona Olteniei.Afla mai multe despre noi accesand site-ul www.medicover.ro.

Din 1995, Medicover România a devenit unul dintre cei mai importanți furnizori de pe piața serviciilor de sănătate private, cu o rețea de 41 de clinici în București și în țară, și 5 spitale generaliste în: București, Cluj-Napoca, Oradea și Craiova, 25 de cabinete on-site și peste 250 de unități medicale partenere. Spitalele Medicover corespund celor mai înalte standarde medicale și deservesc o gamă largă de specialități medicale și chirurgicale. Pentru mai multe informații, vizitați: www.medicover.ro

Medicover România face parte din Medicover, companie internațională de servicii medicale și de diagnostic, înființată în 1995. Medicover operează o rețea extinsă de clinici, spitale, facilități de îngrijire specializată și laboratoare. Piețele principale ale Medicover sunt Polonia, Germania, România și India. În 2022, Medicover a avut venituri de 1.510 milioane de euro și peste 44.000 de angajați. Pentru mai multe informații, vizitați site-ul www.medicover.com
Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 28 Apr. 2024