Asistent marketing

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Studii superioare de Marketing;
• Experiența anterioară similară în domeniu de minim 2 aniEchipa Cosmopolit caută un coleg pentru departamentul de Marketing care să vină cu energie, pasiune și să fie dornic de noi provocări.
Iată, pe scurt, care vor fi responsabilitățile poziției de Specialist Marketing:
• Participi la implementarea planului pentru activitățile de Marketing;
• Realizezi studii și elaborezi propuneri privind lansarea de noi produse, studii de piață sau analize;
• Planifici și monitorizezi acțiunile specifice care se desfășoară: campanii sărbători, diverse evenimente interse și/sau externe stabilite conform strategiei de Marketing;
• Urmărești și actualizezi canalele de comunicare online ale companiei (website, Google, Facebook, Instagram);
• Aplici diverse chestionare pentru studii de piață;
• Analizezi activitatea competiției;
• Urmarești funcționalitatea site-ului și verifici corectitudinea informațiilor din acestea;
• Faci research pentru viitoarele campanii;
• Urmărești evoluția șantierelor și publici constant pe site informații referitoare la acestea;
• Să se asigure de bună realizare a materialelor de marketing.
•Realizarea materialelor de marketing: cataloage, pliante, brosuri, prezentari despre companie și a produselor din portofoliu
• Persoană comunicativă, energică, bune abilități interpersonale și de lucru în echipă;
• Cunoștințe excelente de calculator (pachetul MS Office);
• Abilități de a negocia și colabora cu furnizorii;
• Fluență scrisă și verbală în limbile engleză și română;
• Capacitatea de a efectua analize aprofundate;
• Capacitatea de a gestiona timpul propriu în mod eficient și de a prioritize activitățile;
• Cunoștințe de utilizare de metode și instrumente de digital marketing (SEO, Google Analytics);
• Atenție la detalii, acuratețe, capacitate de organizare a activității;
• Rapiditate, rigurozitate, organizare; persoană pro-activă, capabilă să se încadreze în termene;
• Atitudine pozitivă, cu spirit de inițiativă și cu simț al responsabilității.

Descrierea jobului

Echipa Cosmopolit caută un coleg pentru departamentul de Marketing care sa vina cu energie, pasiune și să fie dornic de noi provocări.

Iată, pe scurt, care vor fi responsabilitățile poziției de Asistent Marketing:

• Realizezi studii si elaborezi propuneri privind lansarea de noi produse, studii de piață sau analize;
• Planifici si monitorizezi acțiunile specifice care se desfășoară: campanii sarbatori, diverse evenimente interse si/sau externe stabilite conform strategiei de Marketing;
• Urmareti functionalitatea site-ului si verifici corectitudinea informatiilor din acestea;
• Urmaresti evolutia santierelor si publici constant pe site informatii referitoare la acestea;
• Te asiguri de buna realizare a materialelor de marketing;
• Urmarești realizarea materialelor de marketing: cataloage, pliante, brosuri, prezentari despre companie și a produselor din portofoliu.
Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022