Asistent Marketing

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este organizat, are un spirit analitic, poate intocmi rapoarte concludente necesare pentru stabilirea directiei de marketing.

Educatie si experienta
  • Studii superioare in domeniul marketingului, publicitatii, comunicarii;
  • Experienta de minim 1 an pe o pozitie similara;
  • Operare PC: Facebook ads, Google ads, Word, Excel, PowerPoint, programe de baze de date, Google Analytics;
  • Cunostinte solide in domeniul pietei produsului / produselor firmei;
  • Cunoasterea instrumentelor de sondare a pietei;

Competentele pe care le urmarim:
  • Corectitudine, receptivitate, flexibilitate si creativitate;
  • Capacitate de a redacta lucrari si rapoarte clare si concrete;
  • Capacitate de organizare, de prioritizare;
  • Abilitati de scriere si editare de continut;
  • Bune abilitati de comunicare orala si scrisa;
  • Abilitati analitice;
  • Atentie la detalii;
  • Atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

Scopul general al postului

Asista in indeplinirea sarcinilor de raportare si analiza din cadrul departamentului.

Descrierea postului:
  • - Monitorizarea campaniilor de pe platforme/site și întocmirea rapoartelor
  • - Analizarea și compararea rapoartelor de vânzări / realizarea unor analize și rapoarte de comenzi
  • - Verificarea zilnică, raportarea și soluționarea problemelor apărute pe platforme
  • - Monitorizarea concurenței și întocmirea unor rapoarte periodice
  • - Rezolvarea sarcinilor administrative
  • - Menținerea relațiilor între departamente
  • - Expedierea corespondenței pe plan intern

Beneficii:
  • Pachet salarial: se discuta in cadrul interviului;
  • Program de lucru: luni-vineri, 09:00-17:30;
  • Mediu de lucru placut;
  • Colectiv tanar si dinamic.

MLS INVEST TRADING activeaza in domeniul HORECA din anul 2008, operand in prezent 20 de unitati si avand un numar de peste 300 de angajati. Detinator al marcilor inregistrate Ready to Box Chopstix si Chopstix Ready to Box. Fiind in continua expansiune, compania intentioneaza sa isi mareasca numarul de locatii si implicit echipa.

Publicat 28 ian. 2022 Reactualizat 25 feb. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos