Publicat 16 Iun 2019 | Expiră 17 Iul 2019

Asistent Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ești pasionat/ă de marketing și social media?
Ne mărim echipa și suntem în căutarea candidatului ideal pentru rolul de Junior Asistent Marketing, dornic de evoluție profesională și cu ajutorul căruia să reușim să creștem și să ne dezvoltam împreună.
Te invităm să ne cunoaștem, aici este locul tau!

Cerinte:
- proaspăt absolvent de facultate, ori actualmente student la master
- cunostinte utilizare Microsoft Office, in special Excel
- cunostinte de utilizare Google Drive
- limba engleza minim nivel conversatie
- abilități puternice de comunicare verbală și scrisă în limba romana, gramatică adecvată
- persoană capabilă să gestioneze în paralel mai multe activități, să stabilească priorități și să îndeplinească sarcinile la termenele stabilite
- dorință de a invata, a munci si a se dezvolta (iti oferim traininguri de specialitate: Online Marketing, Inbound Marketing, SEO, Google Analytics, KPI’s, Project Management, Facebook Ads, Email Marketing, Content Marketing, PPC, Landing Pages etc.)
- persoana sociabila, proactiva, prezentabila
- mod de lucru independent, implicare personală, gândire analitică
- excelente abilitati de comunicare si relationare
- atentie la detalii
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor și locului de munca

Descrierea jobului

- administrarea conturilor de social media (FB, Pinterest, Instagram, YouTube)
- monitorizare și administrare website si blog (www.makeupsteps.com, google analytics)
- crearea de campanii online (email marketing, facebook, adwords, pay per click)
- planifică și implementează strategii SEO
- creare de continut si redactare documente
- mici traduceri în și din limba engleza
- monitorizarea atingerii obiectivelor în termenele date
- participarea în organizarea evenimentelor interne și externe ( workshop-uri, seminarii, târguri, expoziții, etc)
- mentinerea agendei zilnice de lucru
- îndeplinește diverse sarcini de secretariat
- cauta anumite informații sau materiale pe internet (ex. google Trends)
- colaborează cu o echipa externa pentru îmbunatățirea ratelor de conversie

Academia de cosmetica, machiaj si efecte speciale Makeup Steps Beauty Academy angajează asistent part-time/full time pe postul de marketing.
Oferim o gama larga de servicii din domeniul infrumusetarii, precum si cursuri specializate. Suntem o echipa tanara din Timisoara. Dorim o persoana responsabila, sociabila si muncitoare in echipa noastra.

Ce iti oferim?
- Laptop performant
- Mediu de lucru plăcut
- Bonusuri de performanta
- Discount-uri semnificative la produse
- Proceduri gratuite de infrumusetare
- Acces la traininguri de specialitate
- Îți punem la dispoziție un plan de cariera
- Indrumare de specialitate
- Echipa tanara si inovativa

Expirat
Asistent Marketing  -  Makeup Steps International SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles