Publicat 06 Mar 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Asistent Marketing vanzare software de proiectare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Minim 6 luni experiență sau studii de specialitate în cel puțin unul dintre următoarele domenii: Marketing, Advertising, Vînzări/Servicii clienți/Call center, Comunicare;
- Dorința de a învăța ceva nou;
- Deschidere/transparență;
- Inițiativă;
- Abilități avansate de comunicare;
- Persoană organizată;
- Cunoștințe generale despre domenii tehnice;
- Bun cunoscător al limbii engleze;
- Bun utilizator de software tip office.

Absolvirea Facultatii de Constructii sau a unei alte facultati tehnice constituie un avantaj important!

Descrierea jobului

Principalele activități sînt legate de prospectarea clienților în vederea vînzării de software specializate:
- Contactează telefonic potențialii clienți (firme de arhitectură sau inginerie) dintr-o bază de prospectare pusă la dispoziție de firmă, identificînd cea mai bună persoană din companie pentru păstrarea legăturii;
- Actualizează baza de prospectare;
- Prezintă telefonic caracteristicile principale ale softwarelor ofertate și oferta comercială;
- Dezvoltă discuția în cazul în care interlocutorul este interesat, stabilind modalitatea de prezentare de detalii: mesaje email, prezentări directe (prezentările tehnice nu intră în atribuțiile postului);
- Elaborează oferte personalizate în funcție de interesul clientului.

Activitatea poate include deplasări punctuale la sediile firmelor prospectate.

Firma noastră are o experiență bogată în vînzarea de software de proiectare în domeniul construcțiilor, avînd în portofoliu unele dintre cele mai avansate soluții din domeniu.

Expirat
Asistent Marketing vanzare software de proiectare  -  Altiscad Software

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles