Publicat 24 Iun 2008 | Reactualizat 23 Iul 2008 | Expiră 25 Iul 2008

ASISTENT MARKETING - COMERCIAL

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare tehnice (profil mecanic) sau economice;
- limba germana, engleza - fluent;
- experienţã profesionalã în domeniu;
- cunoştinţe PC: MS Office, Internet; avantaj cunoaşterea unui sistem integrat de gestiune de tip ERP;
- permis de conducere categoria B - reprezinta un avantaj;
- abilitãţi de comunicare şi interrelaţionare;
- abilitãţi de organizare şi planificare, rezistenţã la stres.

Descrierea jobului

- lansare comenzi, urmărire comenzi, negociere termeni comerciali: preţ, termene de livrare, modalităţi de plată;
- redactare corespondenţă şi oferte comerciale;
- activitãţi administrative şi contabilitate de gestiune;
- activitate de cercetare/monitorizare a pieţei;
- participă la definirea strategiei de marketing a companiei;
- propune soluţii de parteneriat durabil cu clienţii;
- comunicare şi construirea unei bune relaţii cu toate departamentele funcţionale ale companiei.

Grup de firme romano-german, lider de piata in domeniul ingineriei asistate si a productiei de matrite injectie plastic si scule de prelucrare la rece.

Expirat
ASISTENT MARKETING - COMERCIAL  -  GRUPUL DE FIRME AVANTEC

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles