Publicat 20 Iun 2019 | Reactualizat 17 Iul 2019 | Expiră 20 Iul 2019

Asistent manager

1 post

Candidatul ideal

· Studii superioare finalizate;
· Experienta intr-o pozitie similara de minim un an;
· Abilitati foarte bune de comunicare si organizare;
· Cunostinte bune de limba engleza;
· Persoana responsabila, diplomata, amabila si pozitiva;
· Prezenta de spirit, proactivitate si atentie distributiva;
· Cunostinte foarte bune de MS Office;
· Cunostinte de social media si promovare online – prezinta avantaj
· Experienta in utilizarea echipamentelor si a aparaturii specifice zonei de receptie.

Descrierea jobului

Ce vei face alaturi de noi:
· Management furnizori si contracte aferente, gestiunea comenzilor de rechizite si consumabile, intocmire documente in vederea efectuarii platilor, verificare termen expirare contracte;
· Derulare activitati specifice zonei de receptie: intampinare vizitatori, preluare/redirectionare apeluri, gestiune corecta a corespondentei companiei (via fax, e-mail, curierat);
· Efectuare rezervari cazare/transport pentru diferite deplasari in tara/strainatate;
· Oferire suport in editarea diferitelor documente solicitate de catre Managementul companiei precum si activitati pe zona de social media (creare continut online, gestionare conturi social media precum si relatia cu agentiile de PR & marketing);
· Gestionare rezervari sali de meeting si asigurare protocolului aferent;

Ce iti oferim:
· Salariu competitiv si beneficii atractive;
· Oportunitatea de invatare si devoltare intr-un mediu profesionist;
· Evenimente interne, activitati de socializare cu echipa;
· Locatia biroului la 5 minute de mers de statia de metrou.

IFN Next Capital Finance SA a fost infiintat cu scopul de a actiona ca sursa de servicii de finantare nebancare (in special factoring) destinate IMM-urilor din Romania. Prin serviciul nostru de factoring, ajutam companiile romanesti sa creasca si sa se dezvolte, fara garantii materiale si fara sa isi creasca gradul de indatorare. Daca accesul la sursele de finantare clasice este dificil sau daca acestea au fost epuizate, serviciul de factoring (finantarea pe baza cesiunii de creante) este solutia pentru obtinerea rapida a capitalului de care acestea au nevoie, dar si pentru gestionarea corecta a portofoliului de clienti. Next Capital este primul IFN specializat in factoring, inscris in Registrul General pentru Institutiilor Financiare Nebancare al BNR sub nr. RG-PJR-41-110025 la data de 6 Nov 2006. Next Capital este membru fondator si Presedinte al Asociatiei Romane de Factoring.

Asistent manager  -  IFN NEXT CAPITAL FINANCE S.A