Publicat 20 Mai 2019 | Expiră 20 Iun 2019

Asistent manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Bune cunostinte lingvistice (limba engleza scris/citit, nivel avansat, limba italiana reprezinta un avantaj)
- Cunostinte avansate Microsoft Office,
- Cunostinte facturare / contabilitate primara - reprezinta un avantaj
- Personalitate energica, gandire pozitiva, autodidacta
- Cunostinte corespondenta de afaceri
- Experienta de minim 1 an pe un post similar reprezinta un avantaj
- Cunostintele in domeniul horticol si al vanzarilor de utilaje agricole, pieselor de schimb si consumabilelor aferente (reprezinta un avantaj)
Dorinta de munca si de a invata sunt esentiale

Descrierea jobului

- preia apelurile telefonice si mail-urile si le directioneaza catre destinatari
- intocmeste si tine evidenta contractelor cu clientii si furnizorii
- emite facturi proforma / facturi fiscale
- plaseaza diverse comenzi;
-asigura suport administrativ colegilor si mentine relatia cu clientii firmei;
-elaboreaza, redacteaza si indosariaza documentele si situatiile cerute de manager;
- supravegheaza si urmareste parcursul unei livrari de la expeditor catre destinatar si verifica returul documentelor- traduce si redacteaza documente

Responsabilitati
- managementul documentelor companiei (sortarea şi expedierea corespondenţei, arhivarea documentelor companiei, contractelor incheiate de companie, arhivarea şi evidenţa lor, traducerea anumitor documente când situaţia o cere)
- administrarea apelurilor de intrare în companie
- coordonarea relaţiei cu furnizorii societatii
- coordonarea activităţilor de recrutare, selecţie şi integrare a personalului

Companie leader in sistemele de protectie culturi cu plasa antigrindina si antiploaie, vanzarea de utilaje specializate domeniului hortilol (pomicultura – viticultura)

Expirat
Asistent manager  -  Expertagro Trading srl