Asistent Manager Proiect – Constructii

EREN CONS SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
  • Studii superioare tehnice - facultatea de constructii
  • Experienta similara de 1-2 ani
  • Experienta ampla cu pachetul MS Office
  • Persoana organizata
  • Abilitat dovedite de managementul timpului si al documentatie
  • Experienta anterioara cu aplicatii de tip ERP, contabilitate sau devize
  • Limba straina nu este esentiala, dar cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Atributiile asistentului de proiect:
-Executarea oricarei sarcini din partea managerului de proiect in ceea ce priveste organizarea si planificarea proiectului
-Oferirea de suport necesar personalului de proiect in orice aspect legat de contract si buna functionare a acestuia.
Managementul documentelor si documentatiei proiectului :
Proiectul tehnic si detaliile de executie :
  • organizarea pe specialitati si versiuni
  • distribuirea versiunilor actualizate si retragerea versiunilor vechi
  • arhivarea corespondenta referitoare la proiectare si planse desenate
  • gestiunea dispozitiilor de santier si a « registrul unic de comunicari si dispozitii de santier
Situatii de lucrari si atasamente :
  • Arhivarea fizica a documentelor pe subcontractori
  • Arhivarea electronica (fisiere editabile si varianta scanata a documentelor de decontare cu SUBA)
  • Arhivarea fizica si electronica a decontarilor cu clientul
Cartea constructiei:
  • Gestiunea condiciii de betoane in format electronic/fizic (pastrarea ei)
  • Gestiunea documentelor de calitate aferente receptiilor calitative a materialelor
  • Gestiunea MAF-urilor si a anexelor aferente
-Graficele de executie (arhivare si distribuire interna)
-Formele si formularele EREN din santier
Realizarea corespondentei proiectului impreuna cu managerul de proiect :
  • Gestiunea registrului de intrari si iesiri documente (electronic)
Gestiunea notificarilor cu clientul :
  • Arhivarea fizica a corespondentie cu clientul(intrari si iesiri)
  • Arhivarea electronica a corespondentie cu clientul(intrari si iesiri)
Gestiunea notificarilor cu furnizorii si subcontractorii EREN:
  • Arhivarea fizica a corespondentie (intrari si iesiri)
  • Arhivarea electronica a corespondentie (intrari si iesiri)
Gestiunea notificarilor cu alte entitati :
Gestiunea notificarilor cu echipa EREN:
-Gestiunea mostrelor de materiale aprobate client
Participarea la sedinte de progres si intocmire minuta sedinta :
  • Cu clientul
  • Interne (ale echipei EREN)
  • Cu subcontractorii
Administrarea santierului :
  • Aplicarea Regulament intern santier
  • Signalistica santier
Gestiune consumabile birou santier :
  • Papeterie
  • Curatenie
  • Igiena si dezinfectie
  • Protocol
- Curatenie birouri si gestiune deseuri
- Activitatea va fi direct subordonata project managerului
- Va intocmi rapoarte saptamanale si rapoartele lunare (daca este cazul)
- Va participa la toate sedintele de comandament si va intocmi minuta intalnirii
- Va organiza, primi si distribui toata documentatia tehnica din cadrul santierului

Antreprenor General specializat în realizarea de lucrări complexe, de mare anvergura si de orice tip – industriale, civile, comerciale, agricole, de energie verde sau speciale. In anul 2017 am intrat in topul celor mai puternice 100 de companii din Brasov, iar in 2019 am urcat pe locul 29 in Topul National 100 Antreprenori Generali in Construcții.

Astăzi, EREN înseamnă un grup de companii cu experiența de peste 15 ani in domeniul construcțiilor si un portofoliu de peste 400 de proiecte si clienți in aproape toata tara ce oferă servicii complete de design&build.

Suntem în permanenta în căutarea de colegi valoroși.

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022