ASISTENT / KEY ACCOUNT VANZARI B2B

PLEXIROM SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 3500 - 5500 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Key Account Representative pentru echipa de vanzari B2B din Bucuresti care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- experienta de minimum 2 ani în domeniul comercial sau pe o pozitie similara (vanzari B2B);
- cunostinte solide de operare PC (Word, Excel);
- excelente aptitudini de comunicare, convingere, organizare şi soluţionare a situatiilor de lucru;
- abilitati solide de gestionare a conturilor B2B si de construire a relatiilor de afaceri;
- persoana dinamica, activa, orientata spre rezultate;
- cunoasterea limbii engleze nivel Avansat
- cunoasterea limbii franceze sau germane reprezinta Avantaj

Descrierea jobului

- stabilirea si mentinerea unor relatii stranse si dе durata cu toti clientii alocati;
- pregatirea, verificarea si intocmirea ofertelor;
- urmareste derularea colaborarii cu clientii alocati (procesare comenzi, plati, promotii, situatii neprevazute etc.);
- stabilirea conditiilor si elaborarea propunerilor dе contract, adaptate la nevoile clientului, conform procedurilor interne;
- propune conditii de plata, plafoane de creditare, discounturi, actiuni promotionale sau alte actiuni care ar putea duce la dezvoltarea unei cifre de afaceri mai mare sau la cresterea profitabilitatii;
- urmareste saptamanal sau lunar: situatia stocurilor, situatia clientilor, situatia vanzarilor, situatia incasarilor, etc. pentru clientii alocati;
- raporteaza in cel mai scurt timp posibil sefului direct orice solicitare, nemultumire, plangere sau alta informare din partea clientilor;
- cercetarea permanenta a pietei pentru identificarea dе noi categorii dе clienti si pentru analiza competitiei;
- oferirea dе solutii tehnice axate pe nevoile clientului;
- asigura indeplinirea targetelor cantitative si calitative;
- participarea la evenimente de networking (ex. Saloane internationale).

Beneficii:
Transport asigurat de la statia de metrou Republica (sosire - plecare)
Program de lucru: Luni-Vineri 9:00-18:00
Mediu de lucru placut, care incurajeaza dinamismul si originalitatea.
Iţi oferim oportunităţi de a creşte şi a te dezvolta alaturi de o echipa profesionista
Asiguram training si integrare in companie - vei avea un mentor dedicat pe perioada integrarii

A French company, founded in 1995 and based in Bucharest, Romania that has become the European leader in bending acrylic products.

We are continuously growing and developing our customer portfolio as well as our team.

We manufacture standard and custom products for major brands and retail chains.

Publicat 7 iun. 2022 Reactualizat 7 iul. 2022 Expiră 7 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos