Gratis

Asistent farmacist Pharma Pro Expres SRL

Pharma Pro Expres SRL Iasi

Candidatul Ideal

De ce competenţe şi abilităţi ai nevoie pentru a te integra în echipa noastră?
Dinamic si cu initiativa
Adaptabilitate si spirit de echipa
Capacitatea de a lucra eficient in conditii de stres
Buna planificare si organizare personala
Absolvent scoala postliceala de farmacie
Membru al OAMGMAMR

Descrierea jobului

Responsabilităţile tale vor fi:
- asiguri eliberarea produselor medicamentoase, a celor ce se pot elibera fara prescriptie medicala si a celorlalte produse de sanatate, precum si conservarea acestora, cu exceptia produselor stupefiante si psihotrope;
- participi la receptia cantitativa si calitativa a medicamentelor, marcand pe ambalaj pretul medicamentelor;
- elibereaza, sub indrumarea farmacistului, medicamentele pe baza de prescriptie medicala;
- respecti Regulile de buna practica farmaceutica si Codul de etica si deontologie al asistentului;
- respecti dreptul fiecarei persoane la asistenta cu medicamente, fara discriminare;
- consiliezi pacientii ori de cate ori este nevoie, respectand procedura de consiliere, corespunzator pregatirii profesionale de asistent de farmacie;
- aranjezi medicamentele pe raft, conform regulilor stabilite.
De ce ai alege să lucrezi alături de noi?
Salariu competitiv
Bonus în funcţie de gradul de îndeplinire a targetului
Tichete de masă
Decontarea transportului între casă şi locul de muncă
Mediu de lucru plăcut
Autonomie ridicată, bazată pe încrederea în angajat
Bun echilibru viaţă personală-viaţă profesională

Farmacia Pro este un mini-lanţ de farmacii înfiinţat la Iaşi în anul 2015, care si-a propus sa fie aproape de toti cei care au nevoie de produse de calitate si consiliere profesionala. Prin cele 5 farmacii deschise pana in prezent, promovam sanatatea si respectul pentru viata.
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024