ASISTENT EXECUTOR / SECRETARIAT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

ASISTENT EXECUTOR - Cerinte:
- Experienta obligatorie, minim 5 ani intr-un birou de executori judecatoresti;
- Experienta de lucru cu un soft de executari;
- Monitorizare dosare de executare silita;
- Redactare acte de executare silita;
- Mentinerea legaturilor cu creditorii si institutiile publice;
- Supravegherea si coordonarea muncii in echipa;
- Dorinta de a lucra in echipa pe termen lung.

SECRETARIAT - Cerinte:
- Studii superioare ( diploma licenta) economice sau juridice;
- Cunostinte Pachet Microsoft Office;
- Experienta de lucru cu un soft de executari reprezinta un avantaj;
- Abilitati pentru desfasurarea unei activitati dinamice;
- Corecta utilizare a limbii romane, scris si vorbit;
- Simt analitic si initiativa;
- Foarte bune abilitati de comunicare intr-un mediu profesional care corespunde cerintelor clientilor (debitori, creditori, institutii de stat);
- Atentie sporita la detalii, organizare, bun coechipier;

Descrierea jobului

ASISTENT EXECUTOR:
Activitatea viitorului angajat consta in identificarea si procesarea corespondentei, inregistrarea dosarelor de executare, pastrarea legaturii cu creditorii si debitorii, atat telefonic, cat si prin e-mail, redactarea actelor de executare, si alte activitati conexe.
Bugetul salarial pentru acest post este pana la 6.000 lei NET.

SECRETARIAT:
Activitatea viitorului angajat consta in preluarea apelurilor telefonice, furnizarea informatiilor din dosarele de executare solicitate de catre debitori, predarea / primirea corespondentei si alocarea acesteia responsabililor de portofolii, intocmirea de facturi / chitante, inregistrarea notificarilor in Registru Notificari si transmiterea acestora, indosariere, activitati de protocol.

Biroul nostru a luat fiinta prin asocierea celor doi Executori Judecatoresti, Cristian Schiopu si Demetrius Tetu si cooptarea in aceasta echipa a unui personal tanar, motivat si experimentat care de-a lungul anilor a dat dovada de eficienta si promptitudine in colaborarile avute. Reprezentat printr-o echipa dinamica, eficienta si cu multa experienta in domeniul executarilor silite, biroul nostru si-a creat repede legaturi cu cele mai importante Case de Avocatura, Institutii Financiare Bancare si Nebancare, precum si companii nationale si multinationale din Romania. Echipa noastra isi desfasoara activitatea in conditii optime, pentru a satisface toate nevoile partenerilor si clientilor nostri, atat persoane juridice cat si persoane fizice.

Publicat 15 oct. 2021 Reactualizat 12 nov. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos