Publicat 16 Ian 2018 | Reactualizat 15 Feb 2018 | Expiră 16 Feb 2018

Asistent executiv director general

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Excelente abilități de organizare, comunicare, relaționare, lucru in echipa
  • Capacitate de analiza si sinteza, gândire critica
  • Dorința de perfecționare continua
  • Rezistența la stres, flexibilitate si capacitate de a prioritiza rezolvarea problemelor
  • Personalitate pozitivă si atitudine „proactivă”
  • Cunoștințe MS Office ( PowerPoint, Excel si Word – nivel avansat), baze de date, utilizare internet, social media, disponibilitate de a învăța si utiliza programe specifice
  • Limba engleza nivel avansat – cerință obligatorie
  • Folosirea echipamentelor de birou și prezentări – PC, copiator, videoproiector
  • Poate constitui un avantaj oricare dintre următoarele:
    • Permis de conducere categoria B
    • Cunoașterea domeniului protecției mediului sau domenii conexe
    • Experiența pe o poziție similara sau conexa

Descrierea jobului

1. Urmărește agenda Directorului General
- stabilește împreună cu Directorul General programul zilnic al activităților care ii revin
- notează programările întâlnirilor Directorului General si urmărește respectarea acestora
- asigura reprogramarea in caz de nevoie
- comunica celor implicați schimbările intervenite

2. Asigură redactarea documentelor/corespondentei de protocol
- redactează corespondenta de protocol/oferte la standarde de calitate care sa asigure imaginea pozitiva a firmei
- urmărește continuitatea corespondentei desfășurate
- arhivează corespondenta pe criterii care sa permită o identificare eficace si acces rapid la informații
- realizează traducerea in/din limba engleza a documentelor de prezentare a firmei sau a altor documente specifice managementului firmei
- supervizează alte traduceri in/din limba engleza realizate in cadrul firmei sau pentru firma

3. Asistă Directorul General la ședințe, întâlniri de afaceri și prezentări
- organizeaza si participa la ședințe de lucru, videoconferinte sau alte intalniri de afaceri (in limba romana sau engleza) si se asigura ca Directorul General este bine pregatit
- redactează ordinea de zi si procesul-verbal si le difuzeaza
- convoacă participanții la ședințele firmei
- păstrează legătura permanenta intre Directorul General si directorii de departamente
- redactează și gestionează documente, minute, procese verbale, comunicate interne / externe, prezentări etc.

4. Gestionează documentele de interes general ale firmei
- centralizează normele interne, procedurile firmei si alte documente de interes general
- urmărește modificările apărute si asigura actualizările necesare
- sesizează si propune corecții/metode de armonizare si simplificare a normelor interne
- asigura difuzarea către managementul firmei a actualizărilor operate

5. Asistă Directorul General in implementarea si dezvoltarea de noi proiecte
- participa activ la problemele legate de proiectele noi indicate de Directorul General si păstrează permanent legătura dintre acesta si ceilalți directori in vederea derulării si a finalizării proiectelor
- centralizează informațiile care ii parvin, le prelucrează si le prezinta Directorului General in forme clare si accesibile
- face demersuri necesare optimizării activității de colectare a datelor
- difuzează informațiile primite de la Directorul General către persoanele vizate
- urmărește gradul de îndeplinire a sarcinilor si respectarea termenelor stabilite de Directorul General

6. Alte task-uri si responsabilitati (lista de mai sus nu este exhaustiva)

Beneficii:
Pachet salarial motivant
Mediu de lucru tanar si dinamic

Our vision is to change today’s world, while taking care of the environment! Our organisations reunite a group of intelligent and innovative young people ”with an ambitious vision upon a better mutual future” - a future for everyone.

Expirat
Asistent executiv director general  -  Flat White Economy Investment S.R.L.