Gratis

ASISTENT DIRECTOR MAGAZIN - INTERSPORT SIBIU, PITESTI

INTERSPORT
2 poziții

Candidatul Ideal

Pentru magazinul Intersport din Pitesti si din Sibiu, cautam persoane motivate care sa ocupe functia de ASISTENT DIRECTOR.

Cerinte:

--> Studii superioare finalizate;
--> Experienta relevanta in vanzari intr-o pozitie similara;
--> Atitudine orientata catre client si catre rezultat;
--> Cunostinte de operare calculator - pachet MS Office si de limba engleza;
--> Comunicativitate, spirit de echipa, proactivitate;
--> Abilitati de planificare si organizare.

Descrierea jobului

▪ Asigura asistenta Directorului de Magazin in activitatile zilnice: control stocuri, aprovizionare;
▪ Participa la organizarea si supervizarea activitatii in cadrul magazinului (aprovizionarea cu marfa, depozitarea marfii, merchandising, rechizite, organizarea de zi cu zi a magazinului etc.) in concordanta cu liniile generale (politici si proceduri) interne Intersport, precum si cele setate de catre Directorul de Magazin;
▪ Supervizeaza echipa de vanzari de pe fiecare raion;
▪ Repartizează competenţe şi lucrări membrilor magazinului în mod zilnic şi controlează dacă aceştia le realizează la timp;
▪ În lipsa Managerului Magazinului, preia toate responsabilitățile acestuia și asigură buna desfășurare a activităților magazinului;
▪ Se preocupa de realizarea unui merchandising cat mai eficient al produselor

INTERSPORT ROMANIA este o companie subsidiara Grupului Fourlis si este administrata local de catre SC GENCO TRADE SRL.

Cu peste 5500 de magazine in 44 de tari, INTERSPORT detine pozitia de lider pe piata de retail de articole si echipamente sportive.

Primul magazin a fost deschis in Piata Unirii, in Bucuresti, pe 11 Mai 2004 si a fost primul magazin de o asemenea marime si concept care s-a deschis in Romania.
In prezent, sunt 33 de magazine INTERSPORT in Romania – sapte in Bucuresti (Mall Vitan, Centrul comercial Baneasa Shopping City, Grand Arena Mall Berceni, AFI Palace Cotroceni, Promenada Mall, Mega Mall, Park Lake), doua magazine in Constanta (Centrul comercial TOM si MARITIMO Shopping Center), doua magazine in Iasi (Iulius Mall si Palas Mall), doua magazine in Ploiesti (Afi Palace si Shopping City), doua magazine in Timisoara (Iulius Mall si Shopping City) si cate unul in: Bacau, Baia Mare, Brasov, Buzau, Cluj, Craiova, Focsani, Piatra Neamt, Pitesti, Suceava, Oradea, Ramnicu Valcea, Targu Mures, Targoviste si Voluntari (Lemon Park).

Misiunea INTERSPORT este de a ne asigura ca oamenii gasesc in magazinele noastre un adevarat expert in sporturi locale.
ADN-ul nostru: the beating heart of sport se bazeaza pe entuziasmul sportiv si mai ales pe prezenta locala.
Oriunde inima sportului este vie si bate, acolo ne veti gasi. Indiferent daca vorbim despre cel mai indepartat cartier al orasului sau cele mai nou aparute comunitati sportive din mediul online.
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024