Publicat 09 Iul 2008 | Reactualizat 06 Aug 2008 | Expiră 09 Aug 2008

Asistent Director de Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• studii superioare, preferabil economice sau cu traininguri de specialitate
• minim 3 an experienta in marketing – constituie avantaj experienta in publishing si media
• limba engleza nivel avansat (scris, citit, vorbit)
• cunostinte operare PC (MS Office), utilizator de internet, Outlook
- cunostinte de baza de grafica constituie un avantaj (Corel, Photoshop).
- Foarte bune abilitati de comunicare scrisa si orala;
- Abilităţi de lucru n echipă, adaptabilitate, iniţiativă. Persoana riguroasa, organizata dar si creativa .si flexibila. Atitudine proactiva

Descrierea jobului

Asigura analiza pietei si monitorizarea competiei; Initiaza, coordoneaza/realizeaza cercetare de piata in functie de necesitatile departamentului
Participa la elaborarea campaniilor de promovare si identifica cele mai bune modalitati de promovare a produselor; implementeaza si urmareste derularea programelor si campaniilor promotionale;
Realizeaza si actualizeaza prezentarile de produse
Gestioneaza baza de date a departamentului
Are in responsabilitatea tiparirea de materiale promotionale si stationary
Raspunde de realizarea la termen, potrivit planurilor de marketing, a activitatilor mentionate

Postul face parte din departamentul de marketing communication al companiei Puls Media Network, firmă specializată în comunicarea pe piaţa medicală din Romania prin editarea de reviste şi organizarea de evenimente dedicate medicilor şi farmaciştilor, deţinând cel mai important portal de comunicare din acest domeniu.
În septembrie 2007, firma şi-a schimbat numele din Press Pro International în Puls Media Network.
Aplicatii cu scrisoare de intentie si CV la office@pulsmedia.ro. Acceptam documentele in romana sau engleza.

Expirat
Asistent Director de Marketing  -  Puls Media Newtork